| MayhemChimera a întrebat:

Hei☺Am o curiozitate in materie de gastronomie.A gustat cibeva branza Camembert? Imi poate spune cineva ce gust are si cum e in general?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Arata ca un cascaval cu coaja data prin faina. Deci interiorul e gălbui, iar exteriorul e alb.
La textura este putin untoasa, e un fel de combinatie intre cascaval, mozzarela si unt, iar la gust e asemanatoare cascavalului, doar ca are gustul de lapte putin mai pronuntat.
O regasesti de regula in pizza quatro formaggi sau pe la evenimente, la aperitiv, servita cu o boaba de strugure.