| GlamiXD a întrebat:

Hei, as vrea sa stiu si eu ce program trebuie sa instalez/folosesc pentru a scrie cu diacritice... ceva mai simplu. cum a mai spus cineva sa apas de doua ori pe a si sa se faca Ă. sa nu fie nevoie sa apas pe tastele gen: "{ ].
PS: PENTRU WINDOWS XP.
mersi!

1 răspuns:
| Nutu2000 a răspuns:

Pai iti trebuie tastatura care sa iti suporte diacriticele, adica sa le aiba ca si taste. Iti trebuie o tastatura in romana, nu ai cum altfe, decat sa rearanjezi tastele si sa-ti iasa cum ai spus mai sus, cu { si [...