| alabalaportocalala a întrebat:

am o problema mi-am activat diacriticele pe un windows xp pe pc si nu stiu cum sau dc mi s-au amestecat anumite tase.Cum pot sa scriu si cu diacritice si sa fie si tastele cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| takeacupcake a răspuns:

Nu poti fiindca ti s-a mutat in romana iar semnele de punctuatie se schimba de exemplu z se muta in locul lui y asa e ori o dezactivezi ori trebuie sa te obisnuiesti asahappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate ambele, decat daca ai avea o tastatura speciala pentru limba romana. Schimband limba tastaturii s-au schimbat locul catorva taste. Numai bine!