| MeMe16 a întrebat:

Hei! care este diferenta intre Champions League si Europa League?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Champions League joaca echipele care se claseaza sus in campionat, asta difera de la tara la tara, in functie de rezultatele anterioare in competitie(coeficient uefa,,, adica pot intra primele 4 echipe sau nici una, iar in europa league, tot la fel in functie de tara si coeficient, pot juca, de exemplu locurile 4-8 sau 2-3 + castigatoarea cupei, iar dupa terminarea fazei grupelor, atat in europa league cat si in champions league, echipele care termina pe locul 3 in champions league, trec mai departe in europa league, adica in saisprezecimi, iar primele 2 din champions league merg mai departe in aceasta competitie,,,,,, am obosit