| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Cate locuri are un avion normal? Cu aproximatie. Multumesc si funda.

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

BUNA. AVION NORMAL Airbus A380 care are 100 locuri unde incap 150 persoane cu tot cu pasageri si chelnerite.

1 răspuns:
| Chris a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin avion normal, insa in general, avioanele noastre au cam 80 de locuri; avioanele putin mai mari au 150, iar cele mai incapatoare au in jur de 800, dispuse pe doua nivele.( ma rog, aici vorbeam de cel mai mare avion existent )