| xXxTedyGirlsxXx a întrebat:

Cate locuri sunt in avion?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oricate, intre 2 (Cessna) si 520 (Airbus380). Pune si tu o intrebare logica; nu doare!

| Zenithf a răspuns:

De la 1 (avioane de vanatoare monopost) la 880 pasageri, plus echipajul (inca vreo 7-8 persoane) la un avion Airbus A380.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi uimita sa afli ca exista mai multe modele de avion, fiecare cu capacitatea lui

| LucianStroe a răspuns:

Depinde de avion. Exista avioane cu 180 locuri, avioane cu 300 locuri, altele cu 70 locuri...

| LucianStroe a răspuns:

Ca sa obtii un raspuns trebuie sa stii sa pui intrebarea.

De exemplu un Airbus A320 folosit de o companie low-cost (deci fara diferentiere intre clasa Economy si Bussiness) are fix 180 locuri.

Dar, repet, intrebarea e pusa total aiurea.

| Lămâie00 a răspuns:

Depinde de avion, poate avea de la un loc la 700-800

| CartofiorDulce a răspuns:

Depinde de avion.