| Anaasstasssssiaa a întrebat:

HEI.
Ce as putea face ca sa nu mai iasa pisica in strada?

Locuiesc la casa, iar în fiecare zi pisica iese în stradă. circula foarte multe mașini și nu stiu ce sa mai fac.

Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

E cam greu, stand la curte, pisicile sunt independente și iubesc sa iasă afara sa exploreze, doar cele de apartament pot fii ținute în casa. E adevărat ca se expun pericolului pe strada dar acum ca a prins gustul cred ca ar fi nefericita sa o ții cu forța în casa, poate dacă nu ieșea niciodată era mai ușor. Dacă știe sa se ferească poate nu va pati nimic.

| eckblume a răspuns:

Sa cumperi un gard special ca acesta: http://www.porumbei.ro/garduri-anti-pisici/