| andreiush25 a întrebat:

Mi-am pierdut pisica sad...A cazut de la balcon si acum nu stiu unde sa o caut
Am cautat-o peste tot ...sub masini, in gradina ...nu stiu ce sa mai fac ..Cat poate sa reziste o pisica de casa afara? sad

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Rezista
exista o sansa sa se intoarca oricum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate trai toata viata afara, nu moare de foame sa stii

| GabrielaIoana a răspuns:

Poate rezista atat cat gaseste mancare. Pune si tu niste anunturi cu pierdut pisica poate a vazut-o cineva.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu există pisică de casă! Nu există o pisică domestică! Oricât de prietenoasă ar fi, de leneșă și adoră să stea în pat, o pisică nu poate fi domesticită niciodată! Eu mi-am pierdut un motan mai demult și știi de ce? Era bătrân (13 ani) și de bine ce-i mergea (avea un trai de ''bogătan'') a fugit afară când am lăsat ușa deschisă. Peste 2 zile de hoinărit pe stradă, l-am găsit pe acoperiș, l-am ademenit cu niște șuncă și l-am băgat în casă. N-a mai ieșit.
Îți dau niște sfaturi: Strigă-l, zornăie ceva cunoscut (cum ar fi cheile), pune lapte în farfurii mici și așează-le la colțuri de stradă, împrăștie ceva Whiskas sau ce ai până la ușa casei tale sau până la scara blocului. Astfel cu siguranță i-ai atras atenția. Dacă chiar vrea să se întoarcă, se va întoarce. Dacă nu, atunci nu. Crede-mă, pisicile se descurcă afară fără probleme. Succes și sper s-o găsești!

| Larisssa1 a răspuns:

Si eu mi-am pierdut odata pisica, dar dupa un an am gasit-o Si nu avea nimic.

| Nikolaus a răspuns (pentru Larisssa1):

Zici "dar dupa un an" ca si cum ai zice "dar dupa 2 zile am gasit-o". E putin un an pentru tine asa-i?

| Larisssa1 a răspuns (pentru Nikolaus):

Nu, ma refeream ca nu a patit nimic, cat a stat un an pe strazi.

| Nikolaus a răspuns:

Pai nu ai dat mare detaliu. Stai la casa sau la bloc? Ce etaj sa stim daca s-a ranit cand a cazut. Cati ani are?

| Singlewolf a răspuns:

Mai mult decat crezi, la pisici le iese firea salbatica dar daca nu-i place se intorce!

| BiancaMarzia a răspuns:

O sa reziste. Pune niste afise in zona si o recuperezi