| xFlo a întrebat:

Hei! Ce credeti ca pica la istorie la BAC? Care sunt sansele sa pice romanitatea romanilor? Sunt putin speriata pentru ca e singura lectie pe care nu o stiu, si nu o pot invata pentru ca nu imi place deloc sad Am auzit ca recent a fost o dicutie pe tema acestei lectie si pentru bozgori (?) s-a schimbat programa, ei invatatnd altceva in locul acelei lectii. Crede-ti ca e adevarat?

3 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Mie mi-e indiferent ce pica la istorie, proful ne-a zis mereu să învățăm toate lecțiile.Adevarul este că și el a lăsat mai moale romanitatea deși este în programa, deci poate sa pice fie eseu fie un subpunct de subiectul 1 sau 2. Poate ai noroc sa nu o dea și chiar cred asta, eu am invatat-o la începutul școlii.Citeste-o macar sa ai idee acolo de teoriile imigrationiste ale lui Sulzer și Roesler.

| Karinakari99 a răspuns:

Și uitasem:cred că la eseu o sa pice ceva cu constituții sau statul român modern

| xFlo explică (pentru Karinakari99):

Si eu cred ca asta pica...
Romanitatea romanilor cred ca sunt sanse foarte mici sa pice deoarece bozgori au facut tam-tam pe seama lectiei, din cate am auzit, si ei invata altceva la clasa in locul acestei lectii happy