| TheMoon15 a întrebat:

Hei.
Deci eram in Kaufland si mi-am luat ceva de mancare si un energizant
Acum,eu sunt baiat si am parul lung (pana la umeri) si in momentul ala avema o pereche de pantaloni scurti,un tricou xxxl alb cu ceva anime si i pereche de nikeuri,nimic foarte special,dar aveam unghiile date cu oja neagra.
Casierita cand a vazut asta mi-a cerut sa imi vada ghiozdanul intr-un ton mai aiurea si nici nu ma salutat.
Acum intrebarea mea este, de ce?
Erau in fata mea vreo 4 si nu le-a cerut sa le vada nimic,astora cu blugi stramti si care sunt relativ smecheri nu sunt considerati ca fiind hoti sau suspecti, desi ei cauzea cele mai multe furturi.
De ce e homofobia atat de mare in Romania?

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil, pentru că arătai dubios.
Ce legătură are cu homofobia?
Aveai vreo etichetă pe tine pe care scria "gay"? laughing
Pentru o casieriță, poți arăta dubios indiferent de orientarea ta sexuală.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu de ce dar ce spui tu are nici o legatura cu homofobia. Homosexualii nu poarta parul lung si unghiile vopsite cu oja neagra deci nu avea de unde sa stie orientarea ta sexuala si oricum nu asta e problemea, poti sa-ti tatuezi pe frunte orientarea sexuala ca nu te vor controla de acum toti, asta nu te face hot.