| Arianna022 a întrebat:

Hei deci unii oameni imi zic ca folosesc memoria de scurta durata, cum as putea sa evit sa folosesc memoria de scurta durata? Stiu ca suna ciudat

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Incercand sa pricepi logic fenomenele care se intampla in jurul tau ca mai apoi sa le descrii logic, nu ca un papagal. Memoria de scurta durata e cea papagaliceasca.

| pastru009 a răspuns:

Memoria de scurta durata nu poate fi evitata, decat doar prin boli(afectarea ei).
http://ro.wikipedia.org/wiki/Memorie_de_scurt%C4%83_durat%C4%83
Si sa stii ca nu este o problema daca folosesti memoria de scurta durata.Aceasta este des folosita pentru a retine informatii(despre lectii de la scoala, nume, varste, locuri etc.) pe care nu le considera importante sau folositoare.

| Arianna022 explică:

Va multumesc! ambele raspunsuri m-au ajutat, ambele merita funda!