| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei lume, as cam avea nevoie de un mic ajutor. Pentru un concurs de pe o pagina dedicata cartilor, trebuie sa spun de ce imi place pagina, si de ce mi-as dori premiul (vreo 4 carti). Ador pagina aceea, ma inspira, sunt postari despre cartile mele preferate si mereu am partiticipat la concursurile lor, le apreciez enorm munca si imi doresc foarte mult cartiile acelea ca colectia mea sa fie completa. Deci ma poate ajuta cineva cu o "argumentare"? Eu nu prea stiu sa exprim ce gandesc, si de aceea cer ajutor.

Răspuns Câştigător
| joshua145 a răspuns:

Sakura-san! Incerc sa va ajut eu!
"Facebook este o retea de socializare care capteaza o extrem de mare parte din materia intelectuala si sufleteasca a omenirii. Din pacate,multe persoane tind sa mearga pe panta periculoasa a cliseelor,a jignirii,a prostiei,care pare o zona de antrenament perfecta pentru acest tip de oameni.
Totusi,observ ca pagina dumneavoastra este sanctuar al culturii,paradisul lecturii si al valorilor morale adevarate. Imi potoleste setea de cunoastere si ma convinge ca sunt un calator in aceasta lume care are de invatat atat din esecuri,cat si din intelepciunea anumitor oameni,care cauta si gasesc,intreaba,si,in intelepciunea lor, isi gasesc singuri raspunsul.
Cartea este, dupa modesta(dar solida)mea parere, un sistem de coordonate al bunului gust si al moralitatii, pe care putem reprezenta grafic mesajul lor prin aplicarea lectiilor din spatele cuvintelor si in viata reala. Mi-ar placea sa gasesc ecuatia graficelor puse pe sistemul respectiv si...sa o utilizez pentru reactia experientei de viata si gasirea drumului potrivit pentru ajungerea la perfectiune, chiar daca stiu ca acesta nu este presarat doar cu flori de trandafir si cu parfum dulce."
Sper ca ajuta, succes!