| olteanuana a întrebat:

Hei...
Pot accesa internetul de pe tabletă, fără a cumpăra o cartelă pentru aceasta?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Folosești un hot spot sau o rețea fără fir existentă (dar știai și tu asta...)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur, atat timp cat ai Wi-Fi happy Trage de bara de stare de sus si prima optiune ar trebui sa fie de Wi-Fi, simbolul ca un "evantai" sau semnal.

Stiu ca mergea si prin cablu conectat la USB, desi este mai greu asa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sau poate face hotspot pe telefon si sa se conecteze cu tableta la telefon. happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai da, tot prin Wi-Fi se face conexiunea.

La chestia cu USB-ul m-am referit ca mai mergea cumva partajata reteaua din cate stiu, prin ethernet. Dar asta incercasem pe Windows 7 la vremea lui... demuuult, pe cand nu aveam router si incercam diverse metode big grin

| Celcestietot a răspuns:

Da, il navighezi pe el prin conexiunea WI-FI care este complet gratuita oricand.winking O zi buna!

| SilentRain a răspuns:

De Wi-fi, n-ai auzit?

| Sofer a răspuns:

Prin wifi.

| Yrem3119 a răspuns:

Da, prin Wi fi happy