| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Spuneți-mi ceva ce v-a amuzat teribil. =)
Nu contează din ce sursa e.

25 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când Băsescu la un discurs cu public a spus în loc de
- Vă urez...
- Vă udresc.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

=) e o caricatura Băsescu.
Dar dacă intram în scena politica, ne întristam. rolling on the floor
"O sa avem o turma de copii!" rolling on the floor am văzut asta într-un serial. rolling on the floor Este vorba de o femeie care urma sa nască și a fost cât-pe-ce sa fie ucisa iar salvatorul ei, adică iubitul ei, i-a spus asta ca sa nu închidă ochii.
Nu știu, mi s-a părut al naibii de amuzant. rolling on the floor Cică, o turma de copii

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. o turmă de copii te proiectează în veșnicie.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

=) nu știu unii de unde le scot.
Oricum, o carte pe tema asta nu ar strica. Vreo idee?

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Daca era pe atunci fobia cu *** PSD atunci ar fi spus:
- Vă_muiesc (de la vamă)

| Sn4k3 a răspuns:

Meme-urile si comentariile de la stirile cu Tamas (aka Imbata-m-as)

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

rolling on the floor nu ți-a rămas în minte ceva mai amuzant?
Gen, un fragment dintr-o carte, dintr-un serial/film, o întâmplare reală?

| aXy99 a răspuns:

Intrebarile de pe TPU, in general.

| gemeni6226 a răspuns:

Trei barbati vorbeau intr-un bar despre sex.

Italianul: "Saptamina trecuta, m-am culcat cu draga mea Lucia, a fost grozav. Am uns-o toata cu ulei de masline, am facut dragoste patimasa si la final ea a gemut pentru 5 minute."

Francezul: "Saptamina trecuta, am facut amor cu iubita mea Amelie, a fost grozav. Am intins frisca peste tot trupul ei, am facut dragoste ca nebunii si la final ea a tipat pentru 15 minute."

Romanul: "Ei bine, saptamana trecuta si eu am facut dragoste cu Maria mea. Am dat-o prin untura, am facut sex si apoi ea a urlat sase ceasuri."

Uimiti, italianul si francezul il intreaba:
"Ce naiba ai putut tu sa-i faci sotiei de-a tipat 6 ore?"
"Mi-am sters mainile pe draperiile din sufragerie!"

Unu' moare si ajunge in iad. Acolo descopera ca exista cate un iad pentru fiecare tara. Merge in iadul german si intreaba:
- Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.

Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:
- Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.

Pe urma verifica iadul american, francez, etc. si primeste raspunsuri asemanatoare. Apoi ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte mare la intrare.
-Ce ti se face aici?
- Pai... te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.
- Pai este cam la fel ca in celelalte iaduri, de ce vrea atata lume sa intre?
- Pentru ca scaunul electric nu merge si nimeni nu vine sa-l repare, cuiele din pat au fost furate, iar dracul roman este un fost senator, asa ca vine semneaza de prezenta si se duce la bar!

| gemeni6226 a răspuns:

Uite aici ceva care ma amuza mereu:

Draga fiule,

Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.
Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede.

Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.
Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de-atunci n-am mai vazut-o.
Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile.

A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu’; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la ‘De-a v-ati ascunselea’.

Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am ‘zburat’ din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva.
A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela.
Si daca tot vorbim de taica’tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir.

Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da’ nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa.

Taica’tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in cinci luni de-acum; atunci taica’tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!
Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara!
Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut…

Cel mai rau e frate-tu’ ala’ mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.
Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
Mama ta care te adora,

| Endoryus a răspuns:

Vazusem zilele trecute un video cu o fata la iumor. O copila de 22 de ani. Dinti galbeni, urati. Imbracata bine ( nu era saraca, asta e clar ). Debita niste prostii specifice varstei si genului ei ( baietii este degeaba, femeile este perfecte ). Se vedea ca e genul ala ( ca si aici pe TPU ) care nu este prea mult esita prin lume dar clar ea se vede inteligenta si aia care le stie pe toate. Cum am zis, imi aduce aminte mult de multi de pe aici. Experti in toate care nu au iesit inca din beci de la parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce m-a amuzat pe mine teribil? Ar fi o groaza de intamplari, dar ti-o zic pe ultima (una de ieri):
Eram eu in laboratorul de biologie, profa fiind la catedra si spunandu-ne sa ne ferim, sa stam acasa daca avem simptome de gripa etc. Avem un coleg (nu cred ca are ceva daca dau nume: George), care avea simptome de gripa si era si el la ora. Mno si alt coleg: Razvan, ridica mana:
-Da, Razvane? zice plictisita profa
-Doamna, gripa se poate lua prin saliva? intreaba el, uitandu-se ingrijorat la George, care tusea ca sa faca misto de el
-Da, zice profa
La care Razvan, speriat:
-Aoleu!
Si toata clasa a inceput sa rada in hohote. Ce-i drept, o fost amuzant pentru faptul ca el chiar vorbea serios, nu glumea. Si toti erau ceva gen:,, Razvan, esti gay?",, Razvan, ai ceva sa ne spui?",, Cred ca George si Razvan s-au sarutat..." Deci efectiav mortala faza rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta da. rolling on the floor Dacă ai asa colegi te îngrași cu timpul de la râs. rolling on the floor

Dă-mi o recomandare de carte, dar doar dacă e comică rău de tot, altfel nu. Ceva de top.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar acum ma uit la un serial. Doi amici stau de vorba, și de curând fiecare și-a făcut iubita. Unuia dintre ei prietena ii este însărcinată, celălalt încă nu a făcut dragoste cu noua prietena. Și asta care urmează sa devina tătic ii povestește serios, ca cică fata o sa creadă altceva. Relaxează-te și tu puțin... Lasă lucrurile sa se întâmple. E ciudat!
La care celălalt :
- Mai dă-mi un pahar. rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și ca încheiere "pentru seara asta", va las mesajul acesta pe care l-am primit ca newsletter de la Știri Creștine.
Parodie inspirată din Psalmul 139…

1. Telefonule, tu mă cercetezi de aproape și mă stăpânești,
2. Tu stabilești când stau jos și când mă scol și de departe îmi controlezi mintea.
3. Tu dictezi când umblu și când mă culc și GPS-ul tău urmărește toate căile mele.
4. Căci nu-mi ajunge cuvântul pe limbă și tu îl și înregistrezi în totul.
5. Tu mă controlezi pe dinapoi și pe dinainte și-ți răsfrângi radiațiile peste mine.
6. O versiune nouă, atât de minunată, este mai presus de buzunarul meu, este prea scumpă ca să mi-o pot permite.
7. Unde mă voi duce departe de semnalul tău și unde voi fugi departe de notificările tale?
8. Dacă mă voi sui la mansardă tu ești acolo; dacă mă voi culca în demisol iată-te și acolo.
9. Dacă voi lua avionul în speranța unui sejur liniștit la mare,
10. și acolo rețeaua ta mă va însoți și datele tale mobile mă vor acapara.
11. Dacă voi zice, cel puțin întunericul mă va liniști și va intra în standby ecranul tău,
12. Iată că nici întunericul nu este întunecos pentru tine ci lanterna ta strălucește ca ziua și display-ul tău ca lumina.
13. Tu mi-ai consumat neuronii, tu m-ai croit după planurile producătorilor tăi:
14. Te laud că ai făcut din mine un robot atât de minunat. Minunate sunt manipulările tale și ce intoxicat este sufletul meu prin ele.
15. Deformarea mea nu era ascunsă de tine, când am fost luat în vizor într-un loc tainic, în adâncimile unui laborator IT.
16. Când nu eram decât un potențial utilizator, programatorii tăi mă vedeau și în softul lor erau scrise toate apucăturile care-mi erau rânduite, mai înainte ca să fi apărut vreuna din ele.
17. Cât de nepătrunse mi se par tehnicile tale de înrobire, telefonule, și cât de profund este efectul lor!
18. Dacă le număr, sunt mai multe decât gigabiții tăi. Când mă trezesc sunt tot cu alarma ta.
19. O, telefonule, de ai ucide pe cel ce vrea să mă depărteze de tine! Depărtați-vă de la mine oameni care vreți să îmi impuneți restricții de utilizare!
20. Ei vorbesc despre tine în mod răutăcios, îți folosesc brandul ca să te discrediteze, ei, vrăjmașii tăi!
21. Să nu urăsc eu, telefonule, pe cei ce te critică, și să nu-i detest pe cei ce stabilesc limite pentru utilizarea ta?
22. Da, îi urăsc cu o ură desăvârșită și îi privesc ca pe dușmanii plăcerilor mele.
23. Alintă-mă, telefonule, și captivează-mi inima! Verifică-mi istoricul utilizării tale!
24. Vezi dacă nu am început cumva să te neglijez și resetează-mă pe calea veșnicei dependențe!…

Autor necunoscut

De obicei nu se trimit parodii, ci chiar știri reale. Este o excepție.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Carte amuzanta n-am citit. Pe mine ma amuza I. L. Caragiale, dar in rest nu. Totusi, mi-am amintit ca azi s-a mai intamplat inca o faza amuzanta, si ghici ce: tot in laboratorul de bio! rolling on the floor

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial. fiind autor necunoscut, merită aplauze. Mi-e teamă că o să fac un copy paste.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sper sa nu te dea în judecată pentru drepturile de autor. rolling on the floor
Urmăresc un serial și o secvență pe care am văzut-o acum câteva clipe, suna cam asa:
Cumpăram fiare vechi! Cumpărăm fiareee vechi! rolling on the floor
Îl admir pe scenarist. Era sa mor de râs. A pus scena asta chiar într-un moment tensionat. E epic.
Nu știu dacă ați urmărit Ezel, la asta ma uit, pe YouTube.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"e mic copil" Caragiale, la ce se întâmplă astăzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era o poveste cu unul beat care de beat ce era se ținea de deget la toaletă crezand că e aia scapandu-se in pantaloni

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaRoman09 a răspuns:

Pe mine ma amuza aproape orice, deci aș putea avea multe variante

| anonim_4396 explică (pentru IoanaRoman09):

Ai o minte perversa înseamnă.

| Xanor a răspuns:

Katalin taleent