| Zdgb a întrebat:

Am auzit acum ceva timp de acel "homeschooling" si am citit mai multe despre asta,si am vazut ca in Romania nu este asa ceva,si ma gandeam ma pot inscrie la o scoala de genul asta in Anglia, iar eu sa locuiesc in Romania? Cumva scoala la distanta?

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Homeschooling inseamna ca stai acasa si se ocupa de educatia ta fie parintii, fie tutorele legal. Practic nu studiezi intr-o institutie cu esti educat in familie.