| Emma198 a întrebat:

Cum este scoala din Anglia fata de scoala din Romania?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care s-a mutat acolo, si am vorbit acum vreo 2 ani cu el si a zis ca are 2 pauze pe zi (de cate 45 de min) si 1 de 30 de minute si 5 ore de materii, adica are ore de la 9 parca a zis pana la 2 in fiecare zi. cam asa imi amintesc din ce mi-a zis laughing si a zis ca e mai frumos si mai interesanta clo decat in Romania laughing adica ca e mai usor si ca are mai putine teme si mai usoare... si bineinteles, acestea fiind predate in engleza, e mult mai fain ca inveti si engleza mai bine big grin

acum scuza-ma daca gresesc dar cam asta e ce-mi amintesc din ceea ce mi-a spus. :p Bine, el acum fiind clasa a 9-a cred, deci aia ar fi fost cam in clasa a 7-a la el. Sincer nu stiu care ar fi diferenta intre clase sau altele xD dar ti-am spus in rice caz, ca poate te ajua cumva... dar nu te lua dupa mine si ajungi acolo si dupa aia vezi ca de fapt nu e asa cum ti-am zis eu laughing mai informeaza-te tongue

| Emma198 explică (pentru anonim_4396):

Ok. laughing Mersi totusi. :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma198):

; d cu placere, cred.