| anyry a întrebat:

Am mai pus intrebari legate de problema despicarii varfurilor. Deci, nu folosesc placa, nici ondulator, nici fhoen, nu imi piaptan parul cand e umed fiindca stiu ca atunci mi se rup firele de par, dar varfurile mele sunt tot despicate. ma tund astazi, peste 5 ore mi-s iarasi despicate. Ce sa mai folosesc? Mi-am cumparat si sampoane si balsamuri pentru varfuri, si masti pentru asa ceva, dar in zadar. Help me!

2 răspunsuri:
| VerdeLila a răspuns:

Folosesti ser pe care il aplici de la jum parului in jos si iti tunzi varfurile la 2-3 luni.

| CristinaBella02 a răspuns:

Ar putea fi si din cauza ca ai un par uscat si atunci despicarea varfurilor este inevitabila.Incearca sa folosesti un sampon special pentru dry hair si daca nu te ajuta, exista de la Gerovital un ser special pentru varfuri despicate care pe mine m-a ajutat. Sper ca te-am ajutathappy