| createwithMaphie a întrebat:

Am o problema mai lunga...
eu am o bff foarte apropiata( zic eu ) adica ne spunem te iubesc, ea mi.a dat un breloc cu o inima cu,
"I love you " oricum...
Ea are o prietena ( nu dau nume dar ca sa ne fie mai usor sa zicem Iulia ) aceasta Iulia fiindca fosta Bff
Eu si bff am vrut sa ne mutam impreuna in banca la sc si ea s.a certat cu Iulia iar Iulia a zis ca o uraste, chestii $
Dar a doua zi ele vb fara motiv. Noi ne.am mutat dar la scurt timp ne.am mutat fete baieti din cauza dirigintei eu stand in spatele bffului iar Iulia pe randul de langa
inainte ea nu venea pe hol cu noi dar de ceva vreme vine si face poze la sport cu Iulia doar ele intr.un colt asa...
bff a zis ca ma iubeste ca ce nu are voie sa vb cu ea chestii. Vine o excursie iar eu nu stiam daca pot sa merg si i.am zis lu bff asta iar ea s.a dus la Iulia si cand am aflat ca pot sa merg i.am zis iuliei ca vreau sa stau cu bff iar ea a zis ca ea vrea sa stea cu ea ca au vb si chestii. Am intrebat.o daca pot macar la intoarcere sa stau si a zis nu. Chiar a vb cu o prietena sa stau cu ea de tampita si nesimtita ce e...
si nu stiu csf... adica bff mai e bff? Cum sa o indepartez pe iulia? ( o urasc din tot sufletul meu )

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Cred ca ești prea posesiva si îți place sa primești mai multa atenție de la persoanele din jur, iar faptul ca Iulia asta a apărut in peisaj te face sa te simți neglijata. Nu trebuie sa depinzi de o persoana. Poti avea mai multi prieteni buni, decât un BFF, așa ca du-te vorbește si cu alti colegi, s-ar putea chiar sa va înțelegeți super bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea e mai lunga, problema e scurta: gelozie.
Prietenii mai au si alti prieteni si trebuie sa accepti chestia asta.

| createwithMaphie explică:

Dar cum o indepartez de tot pe Iulia,?