| Anonim1124 a întrebat:

am uitat sa salvez un proiect ppt...cum pot sa il salvez? exista un istoric?

Răspuns Câştigător
| RobertM16 a răspuns:

Modul 1:

Atunci când veţi găsi dumneavoastră PowerPoint lipsesc, primul lucru pe care puteţi încerca pentru a reveni este de a căuta folderul Temp în calculatorul dumneavoastră. Găsiţi fişierul cu aceeaşi dimensiune ca al tău PPT şi încercaţi să deschideţi-l în PowerPoint pentru a chek dacă este cel pe care il cautati.
1. faceţi clic pe "Start" şi selectaţi "Căutare" opţiune.
2. pe panoul de căutare, tastaţi numele fişierului (sau o parte din ea în cazul în care nu vă amintiţi clar) cum ar fi *. TMP, şi apoi lovit pe "căutare".
3. după căutare, selectaţi acele fişiere care au aceeaşi dimensiune ca al tău PowerPoint, şi să încerce să le deschide în PowerPoint pentru a verifica dacă fişierul pe care doriţi este încă aici. Sau puteţi încerca le unul câte unul în cazul în care nu există multe.

Modul 2:

Dacă primul mod este o fundătură, vă puteţi transforma acest modul, pentru a utiliza o recuperare PPT. Dacă fişierul PPT nu este suprascris de fişiere noi, acesta trebuie să fie depozitate undeva pe hard disk-ul computerului, doar nu se poate vedea şi accent it. Puteţi încerca Wondershare Data Recovery, sau Wondershare Data Recovery for Mac dacă utilizaţi Mac OS X. Ambele dintre ele sunt 100% sigur, şi sprijină recuperarea PowerPoint în orice versiune, inclusiv 2007, 2003, 2002, 2000 şi 97, nu contează dacă ai format, pierdut sau şters-o din alte motive, inclusiv disc deteriorat sau inaccesibil, puterea de eşec şi virusul infecţie, şi mai mult.

Pasul 1. Descărcaţi şi instalaţi versiunea corectă a softului PowerPoint de recuperare pe computer. Rulaţi-l şi selectaţi locaţia în care aţi pierdut pentru a scana.

Pasul 2. Când scanarea este de peste, puteţi previzualiza şi confirmaţi dacă cei vrut fişiere se găsesc. Puteţi utiliza opţiunea de filtrare pentru a seta tipul de fişier pentru verificarea mai uşoară, sau direct de căutare numele de fișier dacă vă amintiţi de ea.

Pasul 3. Verifica fişierele ţintă şi înceapă recuperarea.

Notă: Amintiţi-vă nu pentru a stoca fişiere recuperate pe locul originale din nou. Puteţi găsi o altă partiţie sau utilizaţi alt disc extern pentru el, dragul siguranţei pe. În plus, această de recuperare de date, de asemenea, enpowers să recupereze alte fişiere, cum ar fi Text, Excel, Word, arhivele şi PDF şi mai mult. precum şi fotografii, audio şi vizual dosar.