| ciucurel22 a întrebat:

Hei TPU

As dori sa imi dati niste sfaturi deoarece nu ma simt prea bine. Am cazut intro depresie destul de grava!
Totul a inceput acum vreo 2-3 ani cand am aflat despre planul asazisilor conducatori din umbra care au ca scop instaurarea unei noi ordini mondiale prin care sa ne insclaveasca pe toti si sa conduca lumea. Stiu ca daca ati citit pana aici probabil veti spune ca sunt un nebun imatur care crede in aceste prostii si traieste o viata stupida dar va asigur ca nu este deloc asa! Pe masura ce citeam tot mai multe despre aceasta conspiratie am aflat tot mai multe lucruri si credeam din ce in ce mai mult ca este reala si va pot asigura pe toti ca nu e doar o conspiratie asa cum se spune pe net, am inceput sa citesc carti despre acest subiect si sa vorbesc cu oameni care au acces la informatii la care noi oamenii de rand nu prea avem, iar cea mai mare problema este ca nu mai pot sa imi scot din cap acest lucru deoarece stiu 100% ca este real si ca nu mai exista mult timp pana ce conducatorii din umbra vor incepe planul de depopulare si insclavire a rasei umane. Am incercat sa ma uit la filme ca sa imi treaca vremea si sa incerc sa nu ma mai documentez despre acest subiect dar vedeam filme precum easy wide shut, divergent, capitanul america in care incepeau sa se abordeze aceleasi subiecte in premiza filmului (noua ordine mondiala si depopularea globala) puteam sa imi dau seama foarte repede si usor de aceste lucruri deoarece fiind informat vedeam cum lumea se aproprie tot mai mult de acest moment!

Sa stiti ca ma bucur foarte mult daca ati citit tot ce am scris si sa stiti ca nu sunt un nebun asa cum probabil credeti! daca ati sti ceea ce stiu eu si voi ati fi la fel!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Tu esti un om simplu, iar frustrarile individuale nu-ti fac rau decat tie! Cand rasa umana se va ridica printr-o noua revolta (fie ea si sangeroasa), atunci ar trebui sa te preocupe situatia noastra, intr-atat de mult incat sa devii depresiv. Inca nu e momentul s-o iei pe cai gresite. Lucrurile se pot schimba instant (vezi cei care au crezut nebuneste ca lumea se va sfarsi curand si au preferat sa renunte la viata). Pentru noi ceilalti soarele a rasarit din nou, din fericire. Bucura-te de ceea ce ai, bucura-te ca esti viu si traieste prezentul! Lasa grijile mondiale in seama altora. Deocamdata... happy

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca nu apare o schimbare benefica in tine, adreseaza-te unui psiholog care sa te elibereze de aceste obsesii.

| doctorandus a răspuns (pentru mira):

Nu de psiholog are nevoie, ci de psihiatru: e depresiv si delireaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Nu te considera nimeni nebun cel putin nu eu. In ziua de azi informatiile nu prea au credibilitate. Mai tot ce se spune pe internet si din raviste, carti, filme etc, este un plan al actualilor stapani ai lumii care cand se simt cu cutitul la os, da din tot ce au.
Instaurarea unui guvern mondial nu inseamna neaparat depopulare si sclavie.Cine sa munceasca si pentru cine? Un nou guvern mondial inseamna ca marile puteri sa dea in sfasit mana si sa faca din toate aliantele, uniunile si mai stiu eu ce cares unt asa de multe, intr-un singur stat, uniune.Pai eu zic ca e mai bine asa.Ce manaca bogatul, mananca si saracul.Toti sa fie de acelasi fel, nu neaparat sclav.muncim pe bani sau eventual credite cu care poti cumpara.Eu odata am spus ceva despre disparitia banilor si cineva rada pe burta.banii de fapt sunt niste hartii care are in ea ceva credite daca vrei sa le spui asa.
Sa nu ma abat de la subiect.Cei ce nu vor ca toata lumea sa fie egala, dar ABSOLUT toata lumea, bancherii, detinatori de fabrici etc nu vor asat men.Pentru ei inseaman sclavie ca merg eventual la coasa sau sapa in rand cu saracul de azi.Si e naspa pentru ei. Din aceasta cauza circula zvonul cu sclavia. Poti tu trai cu fratele tau si surorile tale,pe acest pamant,in curte, unul mai bogat si altul mai sarac? Un nou guvern mondial inseamna sa lucrezi la comun, cot la cot, toti, fie el German sau togan pe acelasi salar.Un salar mondial.Cat ia italianul, atat iei si tu.

Liber la comentarii.

| unprietenaproape a răspuns:

Si ia zii. te ai gandit la un plan, cum sa salvezi lumea?
eu mai degraba cred ca e posibila o miscare a musulmanilor care sa, creeze panica printre cetatenii altor tari, atacuri ma rog. chiar au promis asta :
crestinilor le va fi teama sa mearga pe strada

| unprietenaproape a răspuns:

Cum ar fi viata daca ne am gandi mereu la moarte?
nu te mai gandi la asta. nimanui nu i pasa. dumnezeu are grija de noi

| SkyPilot a răspuns (pentru unprietenaproape):

Asa este, la barza chioara ii face Dumnezeu cuib! happy

| costi900 a răspuns:

Am vazut si eu filmele si mi-au placut, cat despre ce spui tu acolo pe mine chiar nu ma intereseaza apai sa mai fac depresie bravo lor ma daca pot laughing sincer si eu daca as putea sa distrug lumea as faceo fara retinere laughing de ce sa mor numa eu si alti sa traiasca? lasa frate laughing dar din pacate nu se poate si trebuie sa incerc sa traiesc totusi cat se poate, ce e lucru greu daca nu iti convine ceva sa faci pok? yaha nu e rolling on the floor nu te mai gandi la tot felul de prostii ca daca e sa murim murim ce te tot faci atata e greu sa faci pok? dai drumu daca chiar nu mai ai pentru ce traii happy bafta si uitete la filme mai bune ^_^