| simplegirl2 a întrebat:

asteptati >Craciunulsimtiti atmosfera aceea frumoasa?

65 răspunsuri:
| francut a răspuns:

De prea mult timp au aparut decoratiunile, brazii, etc. Trebuiau sa apara dupa 15 decembrie. Deja m-am plictisit de ele. Nu mai simt farmecul sarbatorii. Si nu numai eu.

| simplegirl2 explică:

Va cunoasteti personal GoldenZenith si NoTurbinaNoGood? Imi place cearta"(daca pot sa o spun as) voastraca doi indragostiti de abia casatoriti! happy

| GoldenZenith a răspuns (pentru simplegirl2):

El? Este viitorul meu soț. Nu vrea să recunoască, bolovanul.

| BIoody a răspuns:

Da, miros de zapada, brad si portocale,, culori multe, luminite de brad sau in geam, rosu pe mos cracila, si muuulte cadoooouriii laughing) si cantece cand eram copil colindeee... ahh ce vremuri big grin Dami fundita magica pls :3

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Eu te fac mare alfa și tu așa îmi mulțumești?

| xByte a răspuns:

Sincer sa fiu nu ma simt asa incantat ca in anii precedenti. In orasul in care ma aflu nu a nins, ceea ce este un minus cand vine vorba de atmosfera, brad si decoratiuni pentru acesta nu am, iar chiar si daca as avea nu as putea sa impartasesc experienta cu familia mea deoarece eu sunt aproape dar departe fata de membrii acesteia (stam in aceeasi casa, dar nu ma simt atasat de ei, prefer singuratatea). Singurul lucru ce ma mai introduce temporar in atmosfera Craciunul ar fi melodiile specifice acestei sarbatori.

| gabbyella200051 a răspuns:

Vine vacanta si da il astept cu grag. In Moldova a nins deja asa ca ne distram

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Degeaba daca nu ma injuri ca sa apara si Coquina impreuna cu Locomotivoi,, ca sa va spuneti impreuna doleantele impotriva mea.

| CleanHeart a răspuns:

Da inca o simt si asta datorita persoanelor minunate langa care traiesc happy

| TudorSmantana a răspuns:

DIn cauza Parlamentarilor care castreaza legile justitiei nu am mai simtit nicio magie.Va invit pe toti sa protestam in piata Victoriei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Dar am nevoie si de tine, ca sa-ti fac masajul.
Daca nu ai sta prin toate crasmele pana dimineata, ti-as mai face (si tie) cate ceva whistling

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu știi să mă ții lângă tine, ce să-ți fac? sad
Si nu "toate", doar una. Una și bună whistling

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru simplegirl2):

Exact asta e problema, suntem doi fost indragostiti, de abia casatoriti.
Nu o asculta pe ea, de la 'substante' a inteles ca o intrebi de "noul ei", adica viitorul. Eu sunt actualul, din pacate sad
Parea atat de cuminte, era chiar finuta. Dupa nunta, am realizat ca de fapt m-am facut coleg de camera cu un dealer. Toata noaptea lucreaza, ziua doarme (nu neaparat acasa), umbla mereu cu sacose ciudate si nu am voie sa pun intrebari.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Daca ai impresia ca ultima bodega descoperita de tine nu e pe GPS-ul meu, te inseli.
Nu am venit sa-ti stric cheful in ultimele seri, ca am fost si eu nitel ocupat whistling

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

1. Nu mai da din casa și nu mai speria fata, ca altfel o sa fii la dieta fara sa vrei.batting eyelashes
2. Baby, știi că tu ești bomboana de pe coliva, nu fi bleg!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Daca dieta aia inseamna si ca in sfarsit O SA IMI GATESTI CEVA COMESTIBIL, da, vreau!
Mi s-a mai promis ca o sa ajung componenta a salamului, dar asa ceva, nu. Termino, ca ma faci sa par atat de dulce! blushing

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mâncarea mea e fără pereche, de aia ai și burtica aia din ce in ce mai vizibilă.
Și mă refeream mai degrabă la dieta "strigatului", sufăr și eu în același timp, dar pentru a te educa pe tine ce nu fac eu. blushing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ce nu faci? Nu vrei sa renunti la programul tau "fara frecventa" din casnicia asta sad
Mancarea ta si-ar gasi si ea pe cineva, daca ar fi in rand cu lumea whistling

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si nici macar nu mi-ai atras atentia ca am mancat cratima de la "termin-o".
Ma simt al nimanui... sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Oricum nu mă asculți. sad Eu sunt cea a nimănui din povestea asta crying

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Naspa, ce sa zic laughing
Acasa e caldut, liniste, am pus manelele să cantă, si o sa dorm pe diagonala in patul nostru, ca de obicei day dreaming
Ti-am zis ca avem totusi si parti bune, nu? Daca ai da cu aspiratorul cand vii, ar fi perfect.

| Nemessys a răspuns:

Nu

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Poate ai ghinion si te trezești cu mine peste tine. In casa, ma refer.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu l-as considera ghinion whistling
Stiam eu ca n-ai sa rezisti, cand auzi de manele!

| SilviuAndrei742829 a răspuns:

Mie imi place de Craciun Bradul

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Corect! Pt tine, nu. Pt mine, da crying

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ghinion ai avut cand am stat eu deasuprabatting eyelashes
Acum nu prea mai ai motiv sa te plangi.

| Dreea01 a răspuns:

Sa zicem ca Da!

| anonimg a răspuns:

Daca nu merg cu colindul, pentru mine nu mai exista craciunul! happy tongue

Răspuns utilizator avertizat