| vyvy a întrebat:

inca nu m-am hotarat la ce sa dau. filo sau mate info! invat destul de bine zic eu! adica acum in clasa a 8a mi-a iesit 9.97! am auzit ca e ft greu la filo! dar si la mate! ce sa fac! ce a-ti face in locul meu? imi place romana la fel ca matematica! adica nu prea e una mai mult decat alta! plzz help

1 răspuns:
| Adi2ro a răspuns:

Imposibil sa fie mai greu la Filo decat mate-info (poate doar daca compari Sava cu Bolintineanu)

Ca idee la Filo trebuie sa le ai si cu limba straina si daca tot iti place romana ti-ar fi mai usor. Pe cand la mate-info, matematica devine destul de grea in a 11-a si a 12-a. Iar la bac dai M1, care e foarte greu. Eu unul nu sugerez mate-info decat daca ai o adevarata pasiune din matematica.