| Gyany02 a întrebat:

Hei TPU pot schimba numele biletului de avion de la blue air.am un bilet si vreau sa ii schimb datele personale deoarece eu nu plec ..pleaca verisoara mea..biletul a fost pe numele meu..multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi cu verisoara la casierie si rezolvi acolo problema.De obicei, cand renunti la biletul de avion, primesti inapoi o suma mai mica decat ai dat, daca compania il poate revinde cuiva care nu are rezervare.Cred ca e valabil si aici, mai ales ca mergi direct cu cumparatorul.Nu am folosit,, blue-air,, dar cred ca au aceleasi metode.

| RomulusMilea a răspuns:

Da, cred că se poate. După cum ştii, "Blue air" este o companie aeriană "Low cost" (preţuri mici la bilete), dar care percep taxe destul de semnificative pentru orice alt serviciu în afară de cele de bază.

Cel mai bine ar fi să mergi personal la un birou "Blue air" (nu la agenţiile acreditate de "Blue air"), nu singur(ă) ci împreună cu verişoara ta, şi poate şi cu un părinte de-al verişoarei tale, în cazul în care verişoara ta nu are mai mult de 18 ani. În caz contrar, aveţi şanse mari ca "Blue air" să îşi rezerve dreptul de a refuza rezolvarea problemei.

Înainte de a pleca acolo, să vă pregătiţi un motiv pentru care ai făcut tu rezervarea pentru verişoara ta, dar să fie unul ca lumea şi să îl ştiţi toţi 3, să nu vă contraziceţi acolo, de faţă cu "Blue air" (:-))).

Mai ceva: cred că ar fi OK să sunaţi la "Blue air" înainte de a merge la ei, poate aveţi nevoie de ceva acte, cópii, procuri autentificate la notariat (sper să nu). Să întrebaţi şi cât costă "distracţia" cu schimbarea de nume.

Mult succes şi zbor plăcut verişoarei tale.