| Emin_Erkan_1980 a întrebat:

Hei TPU.

Recent mi s-au îndoit puțin ochelarii, fix la încheietura brațului (nu știu cum să spun altfel laughing )
Asta este a 3-a oară și nu mai vreau să-i duc la reparat pentru că este foarte foarte costisitor, vreo 80€.

Știți cumva cum aș putea să-i repar?

1 răspuns:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Nu ai cum sa ii repari acasa, din pacate. Daca incerci ii strici si atunci te va costa si mai mult. Daca s-au stricat unde au suruburile acelea mici nu e cazul sa dau atatia bani, se repara ieftin, dar daca s-au indoit la mijlocul piciorusului, schimba rama, altfel nu ai ce sa le faci tu acasa. am incercat. Daca spui ca se strica des nu are rost sa mai tii rama aceea. Eu as repara-o si as vinde-o, sincer. macar sa scoti banii pe ea.