| ariamont a întrebat:

Scuzati categoria, nu stiu unde s-ar potrivi cel mai bine intrebarea.
Acum ceva timp am facut pentru liceu, la T.I.C., o revista despre caini, aia fiind numarul 1. Acum trebuie sa fac si numarul 2 si nu stiu despre ce. Aveti idei? Multumesc.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Baga ceva mai interesant. Cainii sunt ok, toti isi dau cu parerea despre ei. Dar lista celor care au caini este relativ mica.

Eu as pune subiecte din alea populiste cum tot incearca administratorii site-ului sa le dea ca sa aiba oameni care raspund.

Gen... "Ai vrea sa fii prietena/prietenul meu?" Cum e mai bine sa reactionezi, etc...

| ariamont explică (pentru cristimihailov):

Poti sa dezvolti doar o tema? Ce poze crezi ca as putea sa pun? Despre ce as putea scrie informatii? Crwzi ca o tema din.asta mi.ar ocupa 12 pagini word, asa cum mi e cere? Multumesc.

| cristimihailov a răspuns (pentru ariamont):

Pentru 12 pagini word, chiar si un documentar despre jevrute, devine plictisitor.
In general ma gandesc ca da, explici pe o parte ce parere au fetele despre baieti (si asta inseamna ca atragi baietii) bagi si ce parere au baietii despre fete (ce urmaresc, ce isi doresc) si aici atragi fetele, si apoi idei simple despre diverse intamplari. Unde sunt baietii mai sensibili, unde sunt fetele mai sensibile, ce ai putea face si ce nu ai putea face sa ii impresionezi sau sa ii faci sa deteste, cum ai putea face sa il faci pe un tip sa iti fie prieten si invers, si termini cu a ataca intimitatea.
Pentru asta te-as sfatui sa vorbesti cu diverse persoane sa le iei un fel de interviu si sa exprimi pozitia fiecaruia pe acolo. Important este sa exprimi idei diferite.

La 12 pagini, poti sa apelezi la stilul Bibliei. O carte mare, dar cu multe capitole.

| ariamont explică (pentru cristimihailov):

Ok,imi place ideea ta, dar nu le mai spune "jevrute", e problema ta daca nu iti plac, fara suparare. Inca o data, buna idee si merci.

| ElenaSA a răspuns:

Ar putea fi si despre altceva, nu neaparat despre animale. Ar putea sa fie ceva despre plante sau despre viata de elev.

| ariamont explică:

Merci, zic ca e bine, dar faza e ca trebuie sa pun si imagini facute de mine ...am uitat sa menționez.