| Anonimaaaa81839494 a întrebat:

Hei TPU.
Sunt la tara si m-am plictisit FOARTE TARE.
Nici vecini nu prea am...
Niste idei? Ce pot face?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste, nu te vei mai plictisi niciodata

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ajuta un batran cu ceva. La unii e suficient doar sa stai de vorba cu ei.

| Mieeez666 a răspuns:

Sa dai la sapa.

| CristinaEmma a răspuns:

Poti citi, invata limbi straine, fa sport, iesi cu rolele, bicicleta, ajuta lumea pe TPU si in general, fa lucruri casnice (gateste, curatenie, ajuti la gradinarit, iti poti face un leagan in curte, joaca-te cu animalele, pisica, caine, iesi alaturi de bunici, unchi sau cu cine esti si faceti o plimbare), stai la soare sa te bronzezi, cumparati o piscina gonflabila mai maricica, relaxeazate, picteaza, deseneaza, scrie, descopera lucruri de care esti interesata si dezvoltale, fi creativa, danseaza, canta, asculta muzica, vizualizeaza un film, serial (care poti invata si ceva din ele). Seara iti poti face un foc de tabara, poti privii stelele, chiamati prieteni, rude in vizita sau propunetiva intr-o zi sa va intalniti pe undeva, iti poti cumpara un cap de manechin cu par lung fa experiente pe ea ( fa impletituri, tunde, vopseste, coafeaza etc.), stai in natura...