| IJustDeath a întrebat:

Hei TPU...voi ce credeți despre cei emo, care asculta rock, adora negrul, uneori isi exprima sentimentele prin lamă și se afla în depresie și despre cei cărora le plac persoanele deprimate?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Personal, nu am nimic cu cei care asculta rock. (Si eu ascult, insa de aici pana la a-ti "mangaia" pielea cu lama e drum lung, poate pana la psiholog, cine stie?) Despre negru, da, e nonculoare misto (port destul de des in diferite combinatii, nu vad nimic rau in asta). Sa nu mai zic de depresie, mi se pare chiar patetic sa crezi ca nimeni nu te intelege, sa dramatizezi totul sau sa nu te zbati pentru a-ti rezolva problemele. Adica nimeni nu o sa vina sa-ti faca pe plac. In viata trebuie sa iei atitudine, altfel esti etichetat drept ratat sau penibil. In fine, cum spuneam, unele chestii sunt ok, dar partea care deja presupune chestii ascutite, depresie si tot ce tine de sfera asta mi se pare chiar jalnica. In orice caz, fiecare alege cum sa isi traiasca viata, in functie de propriile valori si principii. Unii merg dupa "Carpe diem", altii "Cu cutitul taie bine". Fiecare cum ii place.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Tu le cam zici lucrurilor pe nume, le zici si bine.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda... Ce pot sa spun? Doar mi-am expus parerea.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mai traiesti?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Din cate se pare, da. Iar in timpul liber bat cuie. Nu ma plang.
Dar tu?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Astept sa inceapa campionatul,, supravietuiesc si imi vad de ale mele, ca un om simplu.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing simplitatea asta e cam monotonă, nu crezi? Adică... Cam nașpa sa tot aștepți...

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Pentru Arsenal astept, momentan rabdarea nu e la pamant...momentan.
Am facut transferuri, vom arata altfel.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Hmmm... Daca tu spui...
In orice caz, sa speram ca schimbarea e in bine.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Speranta moare ultima!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Optimismul asta e incurabil.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Fanatismul!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Acum am realizat ceva foarte amuzant. Toate discutiile noastre se rezuma cam la aceleasi subiecte si au aceeasi finalitate. Cica istoria se repeta, cam asa si cu conversatiile noastre laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Asta am realizat si eu, dar fara mod voit))))))) te asigur.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Aham laughing
Acum spune ceva inteligent si interesant sa putem continua conversatia asta coerent.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Capacitatea mea mentala are defecte de circuit in orele tarzii, propune tu un subiect, inspiratia e spre 0 in aceste momente.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Ce pompos suna tot.
Ok. Hmmm... Descrie un loc special in care ai calatorit sau in care ai vrea sa meargi. *te rog nu spune UK*

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Undeva pe o insula tropicala unde marele si muntele stau fata-n fata,, dar tu?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Frumos.
Eu vreau sa calatoresc in mai multe locuri, dar sa zicem ca in top se numara si Peru, Australia, Norvegia.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Vrei sa intri intr-un templu al incasilor?
Sunt misto si zonele astea,, exista locuri superbe pe planeta asta, dar nu stim noi sa le apreciem, fiecare tara in parte are cate ceva, dar cel mai interesant continent mi se pare America de Sud sau Asia inspre partea japonezilor.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, cam asa ceva. Mi se par fascinante vechile civilizatii. Stii atmosfera aia plina de mister care in prima faza pare doar "Vai, ce dragute pietricele, dar de ce e asa mult praf?"
Intr-adevar, America de Sud e deosebita, dar daca o iei asa si Europa e geniala. Pacat de mentalitatea unora... In fine, personal si Romania mi se pare o tara frumoasa, adica are cam acelasi potential cu Austria, dar nu este exploatat in asemenea maniera incat sa aiba un oarecare randament. In fine, cine sunt eu sa judec?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Toate locurile reprezinta ceva special, trebuie doar sa le vizitam si sa ne bucuram de ele cat mai putem.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

"Cat mai putem" iar incepi cu dramatizarile? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Sunt realist, oricat de optimist par,, viata ne zice altceva.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Aham.
Ok, deja incep sa ma simt prost. Tu realizezi cate notificari a primit doar de la noi JustDeath? Saracuta... Daca doresti continuam discutia la alta intrebare. Poate iti vine inspiratia laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si daca inspiratia nu-mi vine, ce ne facem noi?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Noi? Nimic. laughing Poate tu te mai gandesti putin.
Glumesc. Lasa ca am eu inspiratie si pentru tine.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

))))) daca ai si pentru mine, hai sa o rezolvam acum.
Propune un alt subiect, madamme.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce spui de planuri de viitor? ce iti propui sa faci in viitorul apropiat?
PS: te rog nu ma lua cu madamme. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Sa supravietuiesc cat pot si sa ma bucur de momentele frumoase ale vietii,, mai mult de atat nici ca-mi doresc, decat sa fiu sanatos!
Dar tu?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cel mai probabil imi continui studiile, fac masteratul, iar dupa imi caut un loc de munca. Poate in paralel voi publica cate ceva (cine stie?)

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Succes la studii, daca te tii de ele vei ajunge mare de tot!

47 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu am nimic cu stilul gotic, dar de ce trebuie sa se taie? Doar ca sa fie "edgy"? Vad asta ca fiind ori o boala psihica, ori strigate dupa atentie. Probably the latter one.

| RAY a răspuns:

Personal cred ca acele taieri cu lama sunt o eliberare de frustrari si complexe, o ura fata de propia persoana, recomand un tratament cu antidepresive, personal nu cred nimic, fiecare poate face ce vrea, dar exista solutii mereu

| Drimmero a răspuns:

Nu e o problema ca asculta rock sau se imbraca in negru,, problema lor sta in creearea benzilor de autostrada pe piele/

| LoveSleep a răspuns:

Kanker

| Dismally a răspuns:

Avand in vedere ca si eu ascult rock si cu ceva timp in urma ma imbracam doar in negru, am o parere buna despre ei happy Partea cu lama nu am inteles-o niciodata dar fiecare este liber sa faca ce doreste.

| Clorox a răspuns:

Nu ca as avea ceva cu cineva dar...
Nu trebuie sa bagi depresia in subiectul asta, depresie poate sa aiba si un om de 30 de ani, eu ma imbrac in negru mai mereu pentru ca-mi place, asta nu inseamna ca sunt emo, mai ascult si rock dar din nou, asta nu te face emo. Faza cu taiatul poate se trage de altundeva, cel mai probabil din depresie sau din lipsa de atentie, de cele mai multe ori e a doua varianta din pacate.
Cel mai bine este sa nu ii bagi in seama si sa-ti vezi de ale tale, eu asta fac... Adica, chiar nu-mi pasa ce face o minoritate si nu am timp sa-mi pese.
Cred ca am fost si eu ''emo'', a durat 2 luni, vara trecuta, la cat de melodramatic eram imi venea sa-mi dau una-n cap daca ma auzeam acum, a fost o perioada ciudata din viata mea, am trecut foarte repede peste tinand cont ca la unii tine pana la 20 de ani.
Pe scurt, cui ii pasa?

| mudokins78 a răspuns:

Nu au glucoză în sânge!
Le trebuie doar apă cu pâine să vezi ce îşi revin!
Când ai de toate sau chiar nimic, atunci intervine comportamentul ăsta bolnav!

| ShaOfHatred a răspuns:

Pai. Multa lume imi spune ca sunt emo. Ma imbrac in negru,ascult rock,am un comportament care se aseamana cu unul a unei persoane emo,dar nu sunt,sunt gotica. Gen,nu ma urasc pe mine(ma rog,mai mult sau mai putin),urasc lumea laughing
Imi place persoanele deprimate,sunt interesante si amuzante.
Legat de faza cu lama si sinuciderea,mdea,ce sa zic, nu au decat sa se sinucida. In loc sa-si casteze toata furia, sau tristetea, macar sa o faca pe ceva productiv, gen sala laughing

| IJustDeath explică (pentru ShaOfHatred):

Exact, si mie imi plac persoanele deprimate.

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns:

Cringe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grav când copiii se plictisesc... și nu le dă nimeni ceva de lucru.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Rockul si negrul n-au treaba cu asta. Ma enerveaza ca fetitele de 11 ani zic ca-s emo si pun poze de alea in care se taie cu lama si au statusuri ca "Sunt ok."(cel mai probabil nici nu sunt ale lor ca altfel le-ar bate ma-sa de le-ar sari fulgii.) Adica WTF... Depre cei care-s cu adevarat emo, ar trebui sa mearga la psiholog. Ei cred ca scapa de probleme prin sinucidere dar nu inteleg ca doar paseaza toata durerea.

| Teffan a răspuns:

In primul rand, cei mai multi asa zisi "emo", se expun ca fiind "depresivi", nu pentru ca au adevarate probleme, ci pentru ca le place sa traga atentia.
Adevaratii "emo", nici macar nu se expun prin aceasta vestimentatie https://media.proprofs.com/images/QM/user_images/1452023/9492994021.jpg

Oamenii care au depresie cu adevarat, nu le mai pasa de look, in primul rand.

O spun, pentru ca a a fost in trend acest look, acum multi ani, iar cei care il adoptau se intitulau drept "emo".

Oamenii se taie si fara sa asculte rock sau sa adopte acest stil vestimentar.
N-am nimic cu ei.

Am ceva daca pui videoclip pe Youtube si te plangi(adica te lauzi) ca te-ai taiat cu lama.

| Drimmero a răspuns (pentru Teffan):

Cum? Prostia e mare,, tinere Padawan, trend-ul asta e pe caz de boala, nu e de ras,, ci de plans.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Aceasta este persnalitatea lor. Daca ei se simt bine in pielea lor, nu am ce sa le reprosez.
Pa, pa.