| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca un rocker adevărat sa asculte si alte genuri si sa îi si placa acele genuri? Cunosc o fata care mi-a spus că asculta si muzici latino, hip-hop, indie, clasic, trap, electronic si ca ii plac la nebunie. A spus că adora sa danseze pe cele latino, ca o binedispun dar mai mi-a spus că atunci cand asculta rock simte melodia din vârful degetelor de la picioare pana in vârfurile firelor de par. Rock-ul si muzica clasica pana la urma raman preferatele ei. Zice că atunci cand asculta muzica clasica simte cum sângele îi curge lin.
Fără să o cunosti iti dai seama ca asculta rock. De la atitudine, caracter pana la mentalitate, nu neapărat îmbrăcăminte căci la scoala prefera sa se îmbrace cat mai decent posibil, de multe ori e confundată cu profesoarele dar niciodată nu poartă culori deschise. Când asculta aceste două genuri o vad foarte diferit, se vede ca ii plac! E si foarte pasionată de motociclete, carti, lucruri vintage, ploaia ii place foarte mult iar anotimpul preferat e toamna. Voi credeti ca e o rockerita adevarata sau ca persoanele ca ea sunt rockeri adevărați?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu ascult de toate,nu vad nimic rau in asta,inclusiv muzica rock,hip hop, rap, dance, pop, populara, trance etc

| Andreeush a răspuns:

Și ce ar fi anomal să asculte alte genuri?

| Dismally a răspuns:

Da, este foarte normal. Majoritatea rockerilor asculta si muzica clasica sau alte genuri. Eu ascult cu aceeasi placere Belphegor sau Mussorgsky, Dark Funeral sau Chopin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu is rocker in general, dar ascult aproape de toate electro, intrumentala, muzica usoara- retro etc.

| Jus7t a răspuns:

Da, normal laughing