| aKylie a întrebat:

Hei tuturor.
Voi ati avut experiente ciudate vreodata?
Eu da.De exemplu azi.
Acum cateva minute am intrat in blocul de muzica (sunt la scoala in pauza).
Am venit aici sa intru pe calculator sa imi fac tema pentru istorie.laughing)Dupa ce m-am logat,am auzit pe cineva cum canta la pian intr-o alta camera.Mi-a placut, asa ca m-am dus sa vad cine canta.Cand am ajuns in camera nu era nimeni si am verificat in toate.Eram in hol, dupa care s-a auzit o melodie foarte ciudata.M-am speriat dar tot m-am dus sa vad de unde vine.
Melodia ducea in camera cu calculatoare.Era la calculatorul meu pe youtube melodia "jeepers creepers song". Asa se numeste.Am bagat pe google si am vazut ca era dintr-un film de groaza care se numeste la fel. straight face Nu stiu cum sa imi explic,oare imi facu cineva farsa,voi ce credeti?
Si daca vreti, sa imi scrieti cateva intamplari de-ale voastre la fel de ciudate dar scurte.Multumeesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Da. O experienta destul de creepy, pot spune.
Acum vreo 8 ani, am ramas singura acasa, deoarece parintii au fost plecat la rude si culmea se intamplase ca si unchiul sa fie atunci in schimb la servici.
Am stat la televizor pana la vreo 12 si dupa m-am bagat in patut.
Deodata, am auzit pe hol la primul geam cum cineva sau ceva imi striga numele de 2 ori. Puteam sa jur ca era vocea unchiului meu.
M-am bagat in pat repede, am tras patura pe mine si m-a luat somnul.
Dimineata, m-am trezit si cand a venit unchiul acasa, deoarece stau in aceeasi curte, dar in casa diferita, mi-a spus ca el atunci era la munca.
Destul de ciudat. Nici acum nu stiu ce a fost.
Chestia e ca de atunci, nu mi s-a mai intamplat ceva de genul.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Dormeam şi deodată mi s-a aprins becul, singur. A început să se aprindă, să se stingă. Faza naşpa era că fix cu o oră înainte rămăsesem fără net, nu ştiu ce avea wi-fi-ul. Am apucat să-l sun pe tata, dar după 00:00, rămăsesem şi fără credit. A fost creepy. Mă gândeam să încerc cu ceva telepatie, dar deh, cred că toate persoanele dragi stau prost la capitolul ăsta.
Aşa că ce am făcut? Am început să mă gândesc cum ar fi să sune cineva la uşă. A fost fain, m-a pufnit râsul şi după am realizat că mi-e frică.

Iniţial, am crezut că mă vizitează ceva fantome, după am realizat că mi-a pus vecinu' becul prost şi că aşa era normal să facă.
Oricum, povestea e mai lungă şi mai palpitantă, dar eh.

| DarkAndDreary a răspuns:

Hmm...Experiențe ciudate, nu chiar.
Doar halucinații.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Prea multe filme horror vizionate. Ai ramas cu ideea horror in cap.

| aKylie explică (pentru CosmiinTezeu):

Daca era asa imi era frica de la inceput, dar nu am nicio problema doar mi s-a intamplat thinking