| anonim_4396 a întrebat:

Hei. happy uite vin si eu dupa mult timp cu o mica intrebare. anul acesta scolar ( cel care incepe din 13 septembrie. adica 2010-2011 ) e cel mai probabil sa invat dupa-amiaza. e primul an in care invat dupa-amiaza, pana acum nu mi s-a mai intamplat. si as vrea sa va intreb, dupa parerea voastra, cum este mai bine sa inveti: dupa-amiaza sau dimineata? si de ce? mentionez ca eu trec clasa a 6-a. happy dau fundita la cel mai bun raspuns! :*

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu invat dupa-amiaza si nu e bine deloc. Singurul avantaj este ca pot sa ma trezesc la ce ora vreau.Pana in ora 13:00 bineinteles, la ora 14:00 am cursuri.De ce zic ca nu e bine? Pai, programul meu este urmatorul. Ma trezesc in jurul orei 11-12:30, mananc, ma imbrac si plec. Ajung la scoala la 1:30 am ore pana la 20:00 pe la 20:30 ajung acasa, dus, cina, messenger, teme[uneori] si somn.Deci,nu am timp de nimic! In schimb, daca as invata dimineata, sg dezavantaj ar fi ca ar trebui sa ma trezesc foarte devreme. Dar as avea toata ziua libera.

pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Mia imi place de dupa-amiaza. Dimineata trebuie sa te trezesti devreme si nu ai chef de ore.dormi la primele ore mai mult.cumva esti adormita.De dupa masa te va chema la scoala pe la 11-12 si vei face ore intre orele 17. 18 si 19. Nu prea ai timp sa iesi pe afara si poti sa dormi mai mult. Eu in clasa a6a mergeam de dupa amiaza.happy acum sunt in clasa a11a. Eu am facut a9a de dupa masa si aveam ore de la 13, 14 pana la 20, 21happy Eu pana la liceu fac 40 de minute pe jos si 10 cu buzul. Oricum mia imi place de dupa amiaza. te vei obisnui.Va fi greu daca in clasa a7a te va chema de dimineata. O sa fie greu cu trezirea. Dar asta e.Trebuie sa facem si scoala indiferent de ore. Sper ca te-am ajutat.Succes in noul an scolar. funda?happy

| DeDii a răspuns:

Dimineata pentru ca ai mai mult timp dupa-amiaza sa faci orice

| vaa a răspuns:

Uite o reteta cu care sigur nu dai gres : seara iti scrii, si dimineata inveti.
Dimineata pentru ca ai mintea libera, odihnita happy. Bafta smug!

| mhg a răspuns:

Eu zic că după amiaza, având în vedere că dormi puţin mai mult şi te simţi mai odihnit.

| yumeee a răspuns:

Bună!
Mulţi îţi vor zice că e fain de după masa, deoarece ai timp să dormi, dar chiar nu e aşa. Eu am facut clasele a 9a & a 10a de după masă şi era oribiiiil! Mă trezeam la 8 ca să învăţ, apoi mâncam, mă schimbam şi la 11 şi jumătate trebuia să plec ca să ajung la 12 la şcoală, apoi ajungeam acasă la 8 şi jumătate, mâncam, mai făceam ce făceam şi mă culcam. straight face Adică nu ai timp de nimic, timpul liber îţi este practic împărţit în 2 şi nu ai timp în niciuna din jumătăţi să faci ceva calumea.
Am avut ore de dimineaţă în generală (şi o să am şi de anul ăsta) şi e mult mai ok, adică, întradevăr, te trezeşti mai devreme, dar de pe la 2-3 ai ziua liberă. thinking Adică la orele de după masa oricum te trezeşti devreme dacă vrei să înveţi ceva laughing
O zi faină!

| iulvas a răspuns:

Dupa masa este bine in cazul in care iti place sa dormi dimineata si dimineata este bine pentru ca toata dupa amiaza o ai libera. dar eu am preferat mereu sa am ore dupa amiaza!