| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi cand aveti o problema, indiferent din ce categorie face parte: sanatate, servici etc. Faceti tot posibilul sa o rezolvati, sau mergeti pe principiul: Ce va fi, va fi?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles ca fac tot posibilul sa o rezolv, nu las pe seama intimplarii.Pe seama intimplarii las doar sentimentele oamenilor fata de mine.Nu pot si nu vreau sa ma schimb cine ma accepta asa bine cine nu:au revoir.

15 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Normal ca fac tot posibilul s-o rezolv. De fapt, cam in asta consta viata - o lupta continua pentru rezolvarea problemelor. Marii afaceristi, marii bogatasi au si ei probleme si niciodata nu le lasa balta. Lupta cu ele ca sa le rezolve, sa se poata in felul asta mentine la suprafata. La extrema cealalta, cel sarac si amarat lupta si el, nu se lasa. E amenintat de dependenta de droguri, se trezeste si spune un NU hotarat si incearca si el sa-si imbunatateasca conditia. happy

| Florentina9210 explică (pentru sabin89):

Normal ca trebuie sa lupti. E mai rau sa nu incerci.

| RAY a răspuns:

Cateodata sunt indiferent si nepasator dar asta nu rezolva problema, de exemplu maseaua de minte m-a enervat cam de cateva lunii bune dar vineri am scapat de ea, desigur de vineri simt niste dureri mult mai tari dar daca stai sa te gandesti in acele luni cata durere a fost asta e nimic, plus ca era deja infectie puteam pierde 2 masele plus o infectie care se tot extindea in toata gura, nu isi doresc sa ai si tu parte de ele

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Si eu am avut probleme cu dantura am scos doi colti si tot asa aveam dureri. Acum din fericire nu mai am probleme, nu am mai avut o durere de dinte cred ca am vreo 4 ani.
Cat despre tine, ti-as sugera sa iei un analgezic. Nu sta cu durerea.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Iau alvolcamin si augementin, dar treaba se complica ca era masea de minte, a crescut aiurea a impins maseaua sanatoasa practic a scos-o afara si acum ma doare si ia ca nu e de la locul ei aiurea

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Augmentin nu e pentru durere. E un antibiotic mai mult pentru raceala.
Ia ceva mai bun. De exemplu sunt niste pastile efervescente numite Solpadeine. Pui una sau doua intr-o jumate de pahar cu apa si dupa bei.
Nurofenul e bun si aia dar contine Ibuprofen, si asta coaguleaza sangele.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa nu se infecteze acolo de aia mi-a dat

| Mayhem666 a răspuns:

De obicei incerc sa o rezolv, ca altfel, risc sa se agraveze. Mai bine fac tot posibilul sa o rezolv acum, ca mai tarziu poate o sa fie deja prea tarziu. Desi uneori, o mai las asa, ca ma gandesc, ca timpul le rezolva pe toate, si de obicei cand aleg sa fac aceasta decizie, de fiecare data problema se rezolva de la sine.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Nu se rezolva de la sine intotdeauna.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu ca nu intotdeauna, dar la mine de cele mai multe ori, pe cele pe care le las sa se rezolve de la sine, se rezolva, dar de multe ori vreau sa rezolv problema eu insumi cat mai repede pana nu se agraveaza, ca nu pot sa o las sa se rezolve de la sine, daca stiu ca nu o sa se intample asta.

| Clorox a răspuns:

Depinde ce fel de problema este, daca este vorba de sanatate iti dai seama ca fac tot posibilul si vorba aia, intru si-n gaura de sarpe doar ca sa o rezolv. Dar daca este ceva ce ma va astepta pentru viitor, asta e! Fie ce o fiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Yoel a răspuns:

Resolve-o cit poti de bine si de repede!