| Djlsghtnquuw a întrebat:

Hei :*. Vreau si eu statusuri de dor, ceva de genu,. Pt ca plec peste cateva zilee, si vreau sa ii arat prietenului ca imi e dor de elbatting eyelashes. Mersii :*

1 răspuns:
| RALce a răspuns:

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acel cineva sunt EU!

-In intuneric tu esti lumina care imi da viata, singura mea speranta, singurul meu motiv care m-a mai tine la suprafata.

-Aveam 15 ani si 1000 de vise!

-Stiu c-o sa vin-o zi cand se va termina, scena va fi goala, se va stinge lumina!

-Aveam caractere imbibate-n orgoliu.De asta acum amintirilor frumoase le purtam doliu.Stiu ca din partea ta femeile pot pleca au fost multe in patul tau dar nu si in inima ta.

-Inca mai visez la tine sunt inchisa intr-o lume care nu e de mine

-Cind totul se destrama-n jurul tau, aminteste-ti, sa nu-ti para rau.

-Viata e atit de tragica.Azi esti aici.Maine iarasi.

-Some people are alive only because is illegal to kill them...

-Si cand aveam probleme tu mi spuneai: "Sunt aici, nu te teme!"acum zbor singura printre ele, ca felul tau de`a fi calca mereu pe aripile mele.

-Cum mai ies din labirint atunci cand ma pierd? cand eram doi, tu sau eu, ne indrumam incet si erai langa mine, si eram langa tine eram intr-o poveste unde totu` era bine

-Unde esti? Unde te-ascunzi? De ce esti departe? Unde e persoana care ma strangea mereu in brate?

-Acum astept sa am din nou inima deschisa.La masa noastra a ramas doar sticla goala si-o tigare stinsa.

-Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie.

-Doar zambete uitate, imi stau in spate hai sa daramam zidul ce ne desparte hai sa fim tot noi

-ti-amintesti cum priveam ploi de vara?! Eu mi le amintesc pe toate si toate raman la inima pastrate nicidecum aruncate!

-Am încercat să te aştept, nu am reuşit tot ce ne-a legat acum, a luat sfârşit! zi de zi mă gândesc numai la tine. Ştii bine!

-Nu privi înapoi. Uită de noi doi. Uită ce ne-a legat acum s-a terminat.

-Ne vom mai revedea vreodata? Vom fi-mpreuna iar din nou?" O! nu, nu vom fi niciodata, Caci soarta-i prea dura cu noi!

-The day I will stop loving you, is the day when I close my eyes Forever!

-oficial imi merge bine neoficial e jale

-Si rad si plang si strang din dinti. Iar daca spui ca n'o iubesti atunci tu minti

-Vorbim la telefon şi îţi spun că îmi este bine. Te mint, bine îmi e doar lângă tine!

-Nu o sa rup pozele in care ne imbratisam.Caci mi-e dor de baiatul care il iubeam

-Dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat.Si-am aflat ca nu esti ceea ce`am sperat sa Fii!

-pana atunci astept un MAINE cand acest AZI va ramane un IERI indepartat.

-Si daca lui nu-i pasa, mie de ce mi-ar pasa?

-Dragostea e un sentiment ciudat. M-a facut sa visez neincetat

-am inima pustie am sufletul amar n'am pic de fericire te'astept dar in zadar.

-Stau in camera mea rece.Privesc in jur si mi se pare ca peretii se strang in jurul meu.Ma simt singura.Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea.Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

-Nu vei plange pentru absenta mea, stiu m-ai uitat acum mult timp sunt asa de neiportanta? Sunt chiar asa de nesimnificativa?

-Am un status trist pentru ca am avut o zi grea am langa mine o sticla de vin si imi zambeste funia!

-Acum plec cu capul in jos si imi dau seama cat esti de prost.

-Tata striga inca o data ca imi irosesc viitoarul si linistea sa cu felul meu de a fi chiar daca il ascult deja sunt departe de aici inchid ochii si deja ma gandesc la tine

-Nu mai caut culoare, detaliile au murit.Si nu vreau sa ma gandesc ca langa tine am stralucit

-E dureros sa stii ca povestea noastra se poate termina pentru ca simplu si usor, niciodata nu am stiut cum sa ma port

-Dacă totul se termină, si totul pare fără scăpare, nu te speria niciodată, mereu există o iesire, luptă mult, până să-mi spui trebuie să crezi.

-O stare ciudată de indispozitie totală. Mă pândeste, Mă stăpâneste.

-si pentru a nu stiu cata oara, azi ca si ieri, as vrea sa mor.

-traiesc intr un decor sumbru, iar viata mea e mai trista decat tristetea altora, imi urmez incet drumul meu uitandu ma si asteptand ceea ce nu va mai veni.

-m-ai lasat singura dimineata si mi-ai luat visele am nevoie de tine in bratele mele in fiecare ora, in fiecare zi

-Alergand spre tine, am indraznit sa te opresc nu ma bagai in seama, dar ti-am spus ca te iubesc

-Tot ce pot sa-ti spun, trebuie sa-ti vezi de drum, acum de ce oare te-ai schimbat atat de mult? crede-ma ca a durut.

-nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul pentru ca dupa lacrimi vine plansul au fost atatea lucruri ce ne-au legat in tot acel timp de neuitat.

-Subconstientul imi dicteaza ca vreau sa il mai vad, ca ink il mai ajtept, ca vreau o dovada:''pai fata esti beata? iubirea dintre voi e moarta, deci las`o balta!"

-daca pozele ar vorbi, amintirile ar fi vii am sti iar ce gandeam cand eram copii.probabil poza ta din rama ti-ar sopti:''stii, nu esti ce-mi doream sa fii''

-departe.raman spanzurata intr-un timp petrecut.cautand mormantul fiecarei clipe. un sentiment sfasietor ma rupe in doua.

-Imi dau viata, in schimb, vreau moarte.eu nu vreau viata! vreau sa te am aproape.