| adelina899 a întrebat:

Acum m-am trezit si as vrea sa va spun ce am visat.a fost cel mai mare cosmar din viata mea. Tata era bolnav tragea sa moara, aveam un copil abia nascut (baiat) si un caine care latra vroaznic si vroia sa ma muste iar in final eram la o inmormantare impreuna cu colegii mei dar eu nu stiu pe cine inmormantam straight face iar eu am plecat pe drum era noroi, aveam tenesi albi in picioare si dupa erau foarte murdari si aparuse iar cainele acele de data asta insotit de cineva. cand m-am trezit perna nu mai era la locul ei probabil unde m-am zgarcolit. Acest vis urat a fost groznic vreau sa-mi spuneti semnificatia visului si daca voi credeti ca visele vor sa spuna ceva. Funda

6 răspunsuri:
| Lαrisα a răspuns:

E doar un vis. Stai linistita! Probabil nu inseamna nimic.

| Morrígu a răspuns:

A fost doar un vis.
Eu am visat ca o amică avea un iubit criminal care arata revoltator de bine.
Si tipul avea o lista cu nume, pe care eu o vazusem.
Si pe fiecare persoana de pe lista aceea a jupuit-o.
Chestia interesanta e ca eu vedeam cum face asta.
Mi-a placut.

| HelpingHands a răspuns:

Poate insemna asa:

1. Ca-i faci sa sufere pe ai tai
2. Un viitor incert
3. O rea vointa a cuiva
4. Te-ar putea paste o corijenta, sau - probabil ca vei avea probleme la scoala
5. Viata e plina de alunecusuri
6. Esti nepregatita pentru ce urmeaza
7. Probabil vei ramane marcata de ceea ce urmeaza
8. Se pare ca reaua vointa a cuiva ar putea fi dictata de cineva din afara.

Daca n-au existat discutii anterioare visului despre moarte, despre copii mici si tie nu-ti e frica in general de caini, atunci probabil este un avertisment. Tine cont ca exista persoane care viseaza si apoi li se intampla ce au visat, deci exista o corelatie vis-realitate; Iar de cele mai multe ori visele sunt metaforice.

N-ar strica sa te rogi la Dumnezeu, caci avertismentele de la El vin, asta e clar.

| HDR10 a răspuns:

Nu toate visele se implinesc. Deci n-ar trebui sa-ti faci griji.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

ÎNMORMÂNTARE: (a unui om mort sau a unui obiect) final, apropiere de un capat de drum sau a unei etape, abandonarea la situatii, relatii, sentimente inutile sau defavorabile; neimplicare, lipsa de sensibilitate sau receptivitate, indiferenta; (înmormântarea unei persoane vii) mare zbucium interior, risc de greseli capitale, suferinta, nevoia de uitare, amintiri dureroase, abandonarea sau finalizarea brusca a unor situatii în desfasurare.

| BloodyDagger a răspuns:

Eu nu cred ca visele se pot adeveri sau ceva de genul asta. Cand visezi, gandul se duce la lucruri ciudate, infricosatoare sau triste. Nu trebuie sa iti faci griji. Este doar o nascocire a imaginatiei tale.