| Gabi201260 a întrebat:

Ce reprezinta visele cosmar, visele urate?

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu am uneori cosmaruri ca umblu descult pe strada sau in ciorapi. Asa aflu-n somn ca mi-au iesit picioarele de sub plapuma.

| M25M a răspuns:

Scenarii produse de inconstient care au la temerile tale suprimate tot in inconstient.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nimic.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Din punct de vedere biblic, ele nu au nici o semnificaţie, ci sunt rodul anumitor informaţii stocate în memoria noastră. Eclesiastul 5:7 "Căci din mulţimea grijilor vin visele şi există atâtea deşertăciuni şi cuvinte".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti asa curios, citeste asta: http://www.descopera.ro/......espre-vise

| Trynda a răspuns:

Reprezinta temeri si nemultumiri ale vietii tale de zi cu zi. Cand visezi frumos visezi ceea ce ti-ai dori sau ai nevoie.

| Almássy a răspuns:

Reprezinta in mod sigur ceva legat de televiziunelaughing

| kiv1990 a răspuns:

Sa nu te gindesti mult la rau si sa nu-ti
faci griji in zadar. Ah da si sa maninci inainte de somn mai putin

| lucian_2018 a răspuns:

Nu reprezinta nimic. Nu crede toate tampeniile pe care le gasesti pe internet. Visele nu au specificatii. Ele sunt date de subconstientul nostru.

| Calininio a răspuns:

Ca orice alt vis, e pur imaginativ. In cazul cosmarurilor, creierul "iti face farse". Visele sunt produsul partii creative a creierului, ce ajuta ca lucrurile invatate peste zi sa poata fi stocate in memoria de lunga distanta. Uneori imaginatia creierului, lipsita de logica ( pentru ca in timpul viselor, partea logica isi intrerupe activitatea ) te face sa vezi lucruri urate, si sa crezi ca incearca sa-ti transmita ceva. Cand eram mic eram speriat de cosmaruri. Acum cand ma trezesc dupa un cosmar ma gandesc cat de ciudat e creierul meu de a ajuns sa creeze asemenea enormitati.

| tinerelul a răspuns:

Reprezinta chestii nasoale rau! Ai grija sa nu mia mananci mult seara inainte de culcare.

| AnnealedPride a răspuns:

Ce reprezinta toate visele. Subconstientul care nu mai este "dominat" de constient isi face de cap, si neuronii reia multe din cele intamplate dar nu neaparat intr-o ordine sau cu o logica (constientul da logica).
Nu au nici un fel de semnificatie, buna, rea, premonitorie.

| Tarta_Marius_1988 a răspuns:

Poate fi o avertizare. sau poate sa fie nimic happy ai grija tongue
Sau dispreţuieşti tu bogăţiile bunătăţii, îngăduinţei şi îndelungii Lui răbdări? Nu vezi tu că bunătatea lui Dumnezeu te îndeamnă la pocăinţă? - Romani 2:4

| Georgyanya2000 a răspuns:

Imaginatia bogata, filmele de groaza si oboseala