| Roooxy a întrebat:

Am si eu o mica problema...big grin Vreau sa blochez un nr de telefon insa nu stiu cum pot face acest >lucru:-! Ma puteti ajuta please? Dau funda pentru cel mai explicit rasplaughing. v-am pupat:*

Răspuns Câştigător
| Irinna a răspuns:

Suna la *222 si intra sa vorbesti cu ei. le spui numarul si il vor bloca ei!

1 răspuns:
| ahlrh a răspuns:

Unele telefoane au aceasta optiune sau nu.
Iar daca-i rogi (cum i-am rugat si eu) pe cei care se ocupa cu serviciul pe care-l utilizez iti vor spune (cel putin mie mi-au spus cei de la Orange):

Referitor la solicitarea dumneavoastra, doresc sa mentionez ca Orange Romania nu isi poate asuma responsabilitatea pentru apelurile si mesajele efectuate de catre clientii sai, pentru continutul lor sau pentru daunele pe care acestea le-ar putea provoca.

Regret inconvenientele pe care le intampinati, insa Orange Romania nu poate interveni in astfel de situatii si, din pacate, nu putem impune restrictionari in ceea ce priveste utilizarea serviciilor Orange de catre alti clienti.

In eventualitatea in care aceasta situatie neplacuta va persista si veti fi in continuare deranjat de la acel numar de telefon, va recomand sa adresati o sesizare Politiei Romane, singura institutie abilitata sa efectueze investigatii in astfel de incidente.

Ei bine, sper ca te-am lamurit big grin