| Floricika2000 a întrebat:

Am 13 ani si nu stiu ce sa imi doresc de Craciun! Am mai vorbit cu parintii mei dar din cauza ca am avut probleme in ultima perioada nu imi pot permite lucruri scumpe de Craciun precum telefoane, laptopuri, etc. Imi doresc ceva folositor. In primul rand mi-as dori haine si un puzzle. Dar nu stiu ce as putea sa imi mai doresc caci acum sunt mare si nu mai sunt de jucarii. Caci daca ar fi fost mica as fi ales imediat. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| mola a răspuns:

Pai tot ce ti-ai dorii in viata. Haine ( cum ai zis tu ), daca iti place sa inveti, globul pamantesc, enciclopedii, daca ai ANIMALE ii poti lua bunurile lor ( Mancare ( Pisica mea mananca Fishkies, Kitty Cat sau Whisky. Si catelul meu mananca Pedrigree. Poti sa ii ceri de la mosul si CADOURI PENTRU PARINTI, cum ar fi : Pentru mama : Bijuterii, Haine, Parfum...
Sau pentru Tata : Parfum, lant barbatest si bratara, Haine...
Dar. Insa pentru tine iti poti lua lucruru dragi. Ori cum, eu nu sunt tu. Nu stiu ce ti-ar placea, dar insa sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Un mobil, aparat de fitness.

| Floricika2000 explică (pentru CrazyTeenager):

Am precizat mai sus... nu vor sa imi ia telefon ( nu doar din cauza banilor dar si ca am deja ) si aparatul de fitness ( are mama mea dar chiar si asa nu imi trebuie... sunt slaba laughing )

| CrazyTeenager a răspuns (pentru Floricika2000):

Haine de toti banii atunci happy.

| mola a răspuns:

Pai... esti prea mare sa ii scrii scrisoare lui Mos Craciun. De exemplu, am 16 ani si mos craciun, fara sa ii scriu scrisoare mi-a adus un catel de jucarie pe nume Samby big grin
E logic! Asa e Mos Craciun. Ii poti cere haine si puzzle, dulciuri fructe si cele 3 mari cadouri :
Iubire, Liniste Si Sanatare!

| Floricika2000 explică (pentru mola):

- Eu stiu ca nu exista laughing Dar parintii mei ma tot intreaba ce mi-as dori caci nu stiu ce sa imi ia happy Si apropo... ce dragut! Samby :* Am deja acasa 4 caini deci nu cred ca mai imi trebuie unu laughing)

| mola a răspuns (pentru Floricika2000):

Pai tot ce ti-ai dorii in viata. Haine ( cum ai zis tu ), daca iti place sa inveti, globul pamantesc, enciclopedii, daca ai ANIMALE ii poti lua bunurile lor ( Mancare ( Pisica mea mananca Fishkies, Kitty Cat sau Whisky. Si catelul meu mananca Pedrigree. Poti sa ii ceri de la mosul si CADOURI PENTRU PARINTI, cum ar fi : Pentru mama : Bijuterii, Haine, Parfum...
Sau pentru Tata : Parfum, lant barbatest si bratara, Haine...
Dar. Insa pentru tine iti poti lua lucruru dragi. Ori cum, eu nu sunt tu. Nu stiu ce ti-ar placea, dar insa sper ca te-am ajutat.

| Florina_Maria_1981 a răspuns:

Buna. nu stiu ce sati doresti pentru ca eu nu sunt tu nu stiu ce tiai putea dori. dar chiar daca esti destul de mare, poti sa iti doresti un puzzle,. de exemplu iti dau idei. poti sa-i ceri lui mosu un stde machiaje, rujuri, oje, eu asta vreau si cred ca esti destul de mare pentru asta. poti sa-i ceri o rama de tablou in care sa pui o poza cu familia ta si sa eu daruiesti mamei si tatalui tau... poti sa-i ceri o bicicleta. o perna in forma de inima. caiete, pixuri, sau ceti mai trebuie la scoala, poti sa-i ceri niste haine sau cizme sau ghiete, chiar daca te consideri mare un catelus de jucarie pisica de jucarie papusi etc. eu sper sa-mi dai funda, te pup si sper sami folosesti ideile mele. raspunde-mi! si funda!