| hackerulxxx a întrebat:

Heii TPU am o intrebare mai amuzanta putin. puteti sa ma lamuriti de ce Moldoveni cunosc si limba rusa? n-am inteleas asta niciodata de ce laughing?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Pentru că sunt foarte mulți ruși și rusofili. Acum ceva timp românii din Moldova erau deportați în Siberia iar în locul lor au fost aduși ruși depravați.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca au invatat rusa in scoala /acasa

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca desi Moldova a apartinut canva Romaniei, a fost luata cu japca de rusi!
Citeste putina istorie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motive istorice.

| Coquinne a răspuns:

Sa ma opreasca cineva din ras, mi-a iesit marul pe nas, si toate mancarurile din stomac pe care le-am mancat azi.