| Doarroz a întrebat:

Heii TPU am o problema va rog sa ma ajutati cei care se pricep chiar am nevoie de sfatul vostru. Eu am un telefon Samsung galaxy s3 l-am luat prin martie si nu mi a facut nicio problema pana acum.Am mers la mare acum o saptamana si am vrut sa mi fac o poza si tineam telefonul undeva aproape de nisip si a venit un val si mi-a stropit carcasa dar nu stiu daca a intrat apa in telefon pentru ca nu s-a intamplat nimic cu el dupa aceea mi-am facut poze, am ascultat la casti.dar cand m-am dus in hotel mi am facut si acolo poze m-am jucat pe el si dintr-o data mi-au aparut pe ecran niste dungi colorate si o linie alba pe mijloc la telefon l-am inchis pentru ca m-am speriat si l-am tinut o zi intreaga la soare a 2 zi l-am deschis si mergea perfect si a mers super bine ...cand am ajuns acasa dupa cateva zile telefonul meu iar a facut acele dungi pe ecran dar a facut repede si dupa si a revenit si mi a zic cineva sa l tin intr-o punga cu orez ca sa extraga apa din el si l-am tinut 2 zile si l-am deschis si iar a facut acele dungii ...nu stiu ce sa fac va rog ajutati-maaa. Daca stiti ceva va rog spuneti-mi dar cat se poate de repede

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca apa a afectat banda aia care conecteaza display-ul cu placa de circuite a telefonului. Macar doi ani si tot are garantie, du-l in garantie si roaga-te sa nu isi dea seama ce s-a intamplat ca altfel s-ar putea sa te puna sa platesti reparatia.

4 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Daca ai garantie dul de unde l-ai cumparat, ca ai display-ul dus.

| Doarroz explică (pentru M1hai):

Mersii mult kiss

| Doarroz explică (pentru AlexanderAdrian):

Mersii kiss

| M1hai a răspuns (pentru Doarroz):

Cu placere happy