| KRLL a întrebat:

Am o problema grava cu telefonul meu. Nu l-a lovit nimeni, pur si simplu vede in dungi ecranu.Ideea e ca am schimbat displayul (eu am mai facut-o exact pe acelasi telefon si a mers perfect). L-am luat cu 300 de lei, nou.L-am pus, usor, cu grija, touch-ul merge, dar ecranul vede in dungi

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un traseu de semnal intrerupt spre display sau la chip-ul video.
Verifica conexiunile display-ului.

| KRLL explică (pentru Bula):

Cuplele de la display le-am verificat si-s ok.Sa desfac ecranul din nou, poate sa apas un pic pe straturile din spatele ecranului, poate nu face contact ceva? Cand am aprins telefonul 2 sec mi-a afisat clar si dupa s-a stins

| Nita_Alin_2002 a răspuns:

Poate e defect displayul

| KRLL explică (pentru Nita_Alin_2002):

Adica sa mi-l fi trimis defect? Chiar daca era nou?

| Nita_Alin_2002 a răspuns (pentru KRLL):

Se poate