| a întrebat:

Heii TPU. Pe cate este baba mea daca sunt nascuta pe 6 ianuarie?

12 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Unii ţin cont de asta, alţii şi'o aleg după cum le ''dictează'' inimioara. Faci cum vrei.

| LetMeHelp a răspuns:

Poti alege pe care vrei dar este si in functie de ziua in cate te-ai nascut.Ex:Esti nascuta pe 26= 2+6 =8 sau 29= 2+9= 11= 1+1 =2.; daca esti nascuta pe o zi de la 1 la 9 aia va fi baba ta.Deci a ta este pe 6, adica aziwinking.

| Flory1243 a răspuns:

Nu ti-o alegi tu.Toate babele sunt in luna martie.6+1=7 Baba ta este pe 7 martie.

| Fridăm a răspuns (pentru Flory1243):

Poate...dar a mea ar veni pe 13 dacă aş calcula aşa, iar babele sunt doar până în 9.

| Flory1243 a răspuns (pentru Fridăm):

Nu ar veni pe 13.Ar veni pe 7-8 martie.Stiu sigur

| Fridăm a răspuns (pentru Flory1243):

Mă refeream că dacă aş calcula aşa cu data mea de naştere, nu m'aş încadra între 1-9 martie. Dacă adun ziua cu luna, îmi dă 13.

| Flory1243 a răspuns (pentru Fridăm):

Deci pana la urma daca stiai si nu crezi pe altcineva de ce ai mai intrebat? Toate babele sunt in luna martie.6 pe cat esti tu nascut + 1=7 si se incadreaza in 1-9

| Fridăm a răspuns (pentru Flory1243):

Scuze, poate ai încurcat. Nu eu am pus întrebarea, probabil că în cazul ei e aşa cum zici, dar în al meu nu ştiu cum ar veni. Ştiu că babele sunt din 1 până în 9 martie, iar dacă adun ziua cu luna în care m-am născut îmi dă 13 şi nu se încadrează.

| Flory1243 a răspuns (pentru Fridăm):

Da scuza-ma am incurcat.

| Fridăm a răspuns (pentru Flory1243):

Se mai întâmplă, stai liniştită. happy

| user1234554321 a răspuns:

Uh tio alegi... funda?