| Lyiia a întrebat:

Heii... vreau sa tin post ca sa pot merge la biserica, insa e prima data cand fac asta...stiu ca nu am voie sa mananc carne, oua, lapte sau lactate.nu prea am idei, imi puteti spune? Ce sa mananc dimineata, la pranz si seara?

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Poti manca orice produs vegetal care nu cntine nimic animal!
In special sa verifici etichetele produselor sa nu contina ceva animal ca altfel te spurci laughing
Poti manca:ciuperci, orez, fasole, cartofi, salate, masline, produse de post care se gasesc in orice supermarket etc!

1 răspuns:
| Ancaaa a răspuns:

Paine cu margarina, pate de post(este f bun)- dimineata
cartofi copti, pilaf cu ciuperci, spanac - pranz sau seara
o cana de ceai...