| Catutzaaa a întrebat:

Heiii TPuu:X

Vreau si eu nijthe status de independentza :Xxxx

fundita pentru cele mai frumos :Xxxx

puppy dog eyes

1 răspuns:
| ѕмιℓє a răspuns:

Adevarata independenta consta nu numai in a te opune si a dezaproba, ci si in a sprijini si a aproba, daca vrei ca autoritatea sa fie libera si dezinteresata.

Independenta? Asta e o blasfemie burgheza. Toti depindem unii de altii.

Independent? Plătesc tribut celor cinci tirani, cuibăriţi în prăpastia simţurilor mele.

De la viaţă să nu aştepţi nimic, dimpotrivă, tu trebuie să-i dai totul. Numai aşa vei fi scutit de deziluzii şi te poţi bucura de tine, de lupta, de independenţa şi de puterea ta creatoare.

Originalitatea, independenţa gândirii noastre, cere în primul rând existenţa unei Gândiri unitare, conştiente şi puternice.

Este uşor să trăieşti în lume dupa opiniile lumii, este uşor ca în singurătate să trăieşti după opiniile tale. Dar om mare este acela care şi în mijlocul mulţimii îşi păstrează cu dulceaţă perfectă, independenţa singurătăţii sale.

Dacă lucrurile vor ajunge până acolo încât mi se va spune: alege între independenţa convingerilor tale şi moartea prin înfometare - voi avea destule forţe ca mai degrabă să crap ca un câine, decât să mă las în chip ruşinos mâncat de viu de nişte javre... Ce să-i faci, aşa sunt eu.

Orice idee este, prin ea însăşi, înzestrată cu o viaţă nemuritoare, asemeni unei persoane. Orice formă creată, chiar şi de către om, este nepieritoare. Căci forma este independentă de materie, şi nu moleculele sunt cele care constituie forma.
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor Mor incet simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara..."

"Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog,Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga.;("

"Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:
Nu merita sa fi liber daca nu esti liber sa faci greseli.
Libertatea nu este dreptul sa faci ceea ce vrei, ci ceea ce crezi ca trebuie.
Cu urechea poti castiga mai multi prieteni decat cu gura.
Cel mai bun exercitiu pentru inima este sa te apleci si sa ridici moralul prietenilor.
Prieten e omul care lupta cu dusmanii mei, nu cel care are aceiasi prieteni cu mine.
Viata mea, regulile mele, daca nu-ti plac regulile mele, tu nu esti viata mea.