| figaro a întrebat:

Hello, nu am nici o intrebare de pus, dar am ceva interesant sa va povestesc, ce am patit iarna asta, deci...eu stateam si asteptam autobuzul in staie cand dintr-o data vine o masina(dacie simpla nu avea nimic scris pe ea) in viteza si opreste langa mine si se cobor doi oamen si i-mi cer actele la control(eu nu le avusem la mine)ei sustineau ca erau politisi, le-am cerut sa se legitimeze, NU SA-U legitimat si cred ca le-am cerut sa se legitimeze de vreo 3 ori(erau imbracati ca niste civili), au inceput sa ma ia pe sus sa ma bage in masina, eu am opus rezistenta, nu ma-u lasat nici sa ma uit la nr de la masina(celputin mie nu mi se pare normal sa te urci cu cineva in masina care sustin ca is politisi si nu se legitimeaza si te iau si pe sus asa din senin), intr-un final au reusit sa ma bage in masina dupa ce ma-u "sifonat" unpic, au chemat inca un echipaj de politie si cand am vazut ca vine o masina pe care scrie "politie" si ca avea nr de imatriculare "mai" m-am linistit.Cand am ajuns la sectie au inceput sa i-mi tina gura ca dice am opus rezistenta, ca ce am facut de am incercat sa fug, si a mai facut cateva crize unul dintre ei(dupa ce le dadusem ceva bataie de cap, am ajuns cu hainele rupte la sectielaughing), iar scuza lor pentru faza cu legitimarea era"daca falsifici legitimatia iei 10 ani de inchisoare"...sau ceva in genu, deparca mai conteaza dupa ce te ia si te omoara(daca nu erau politisti), cand i-am intrebat de ce mau adus la sectie, nu au vrut sa imi raspunda +ca au vrut sa imi dea si o amenda de 200 lei. A fost si greseala mea si a lor si tot eu am picat de vinastraight face, astept pareri.byebye

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Totusi, de ce te-au saltat? Mi se pare absolut ciudat sa ridici oameni de pe strada, fara sa le spui care e motivul.Plus ca au obligatia sa arate o legitimatie...

| paramore a răspuns:

Ce tare...cred ca erau in pana de bani si nu stiau ce sa-si mai inventeze

| kaya a răspuns:

Te-ai chinuit mult sa scrii? laughing in fine e greu de crezut aceasta povestewinking

| figaro explică:

Nus fata, eram imbracat intr-un hanorac larg si blugi largi, capsion si sapca in cap

| figaro explică:

Am uitat sa precizez ceva...am mai auzit de o faza in genu cu vreo 1 luna inainte sa pastesc eu faza asta, ca a mai patit-o un copil, dar el a reusit sa scape si politisti au tras dupa el pana ce l-au omorat ^_^

| patricCia a răspuns:

Mda... Politia din Romaniastraight face.

| TheLoveDoctor a răspuns:

Ești fata? cum erai îmbrăcata? iți pot da răspunsul dacă îmi răspunzi la aceste întrebări

| TheLoveDoctor a răspuns:

Figo aberezi. te uiti la prea multe filme de actiune

| kennyspark a răspuns:

Desi nu era o intrebare iata ca primesti de la mine... al 5 lea raspuns rolling on the floor)))