| RogoCodrin a întrebat:

Salut
Seara trecuta, pe la ora 3:15 am fost oprit de o masina de politie fara un motiv anume. M-au legitimat si in cele din urma m-au lasat sa plec.
Ce a vrut sa insemne asta? Voi primi ceva scrisoare acasa ori altceva de genul? Nu am mai patit si intr-un fel mi se pare amuzant laughing
Mentionez ca sunt minor inca

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Gata! Te-au "agatat", nu mai scapi! happy happy happy
Nu e nimic neobisnuit ca politia sa opreasca noaptea din cand in cand cate un trecator pentru a-l legitima. Neobisnuit a fost pentru tine, ca umbli rar noaptea pe strada. Intr-un timp, ma intorceam des acasa la ore mici, si pe parcurs de vreo doua luni, am fost legitimat de trei ori. Si mie mi s-a parut ciudat ca m-au oprit cand a fost prima oara. Dupa aceea imi placea, ca mai schimbam si eu o vorba cu cineva pe drumul spre casa, nu era drumul prea monoton. happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este ciudat si extrem de nepotrivit pentru un minor sa umble neinsotit la ora aceea, asa ca e normal sa te legitimeze daca te vede, pentru protectia ta. Nu vei primi nici o scrisoare acasa, oamenii au vrut doar sa se asigure ca nu esti in vreun pericol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind minor si umbland noaptea la 3 pe strada mi se pare un motiv foarte bun sa fii oprit si legitimat. Nu se intampla nimic atat timp cat nu ai incalcat nicio lege

| GL757W a răspuns:

A fost o simpla procedura de legitimare, nu o sa primesti nimic acasa.