| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Nu vi se pare ca viata este putin monotona in sine? Acelasi lucru in fiecare zi, mi se pare ca daca nu stai foarte bine financiar e si foarte greu de schimbat acest aspect.
Iar cu prieteniile, oamenii mi se par reci si ceva de genu ''fiecare pentru el''.
Nu vreau sa par dramatic, insa eu vad viata mai mult ca pe un chin, gen treci de la o zi la alta decat cum se spune''traiesti viata''.'
Voua cum vi se pare si cu ce va ocupati?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde acum cand n-ai ce face e plictiseala. Cand faci ce iti place trece repede timpul

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu mi se pare. Poti schimba activitatile daca dispui macar de timpul necesar, fara sa cheltui prea multi bani.

https://positivelyfrugal.com/......p-for-fun/

https://www.lifehack.org/......you-2.html

Oricat de bun prieten esti cu cineva, exista o limita pe care daca o intreci tot vei afla ca, intr-adevar, fiecare e pentru el.

| Hyperion7 a răspuns:

Viața este monotonă, daca o lași să fie așa.
Pentru a nu fi, îți recomand viața la țarăwinking
Nu te plictisești deloc, ai activități diverse, la orice ora din ziwinking

| LordCristobal a răspuns:

Viata e asa cum ai zis tu in postarea ta si chiar e foarte bine ca ti-ai dat seama de anumite chestii.
Ca sa iesi din monotonia vietii trebuie sa iti gasesti un scop si sa iti folosesti calitatile si talentul intr-un domeniu care iti place ca mai apoi sa ai un job intr-un domeniu care iti place.
Poti iesi din monotonia vietii apeland la distractii usoare(beții, aventuri cu fetele, mers in cluburi)dar cel mai bine e sa iti dedici energia unui proiect care iti place si in care ai un viitor mai prosper.
Personal iti recomand sa practici ciclismul pe distante mari, o iesire cu bicicleta te scoate din monitonie bine de tot.Sau sa te dedice altor hobbiuri care iti plac tie.Si iesitul pe afara cu un grup de oameni pe aceeasi lungime de unda cu tine e benefic pentru starea ta de spirit.