| anonimgirl47 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare. Eu am intrat in clasa a8a anul asta si de la 8B m-am mutat, cu prietena mea cea mai buna, la 8A. Eu le cunosteam pe majoritatea fetelor de la 8A si eram foarte bune prietene. Nu vreau sa par inganfata, dar in fosta mea clasa eram fata pe care baietii o simpatizau, etc. Aici este alta fata care este simpatizata de toti din clasa si eram foarte bune prietene pana sa ma mut in clasa ei. Acum cred ca ma vede ca un fel de rivala si cam toate fetele se iau dupa ea, deci toate ma ignora, inclusiv prietena mea cea mai buna. Ce sa fac? Eu am incercat sa fiu foarte draguta cu fata asta de la 8A( cea care e un fel de,, sefa") dar adevarul e ca nu o mai suport! Plus ca, chiar daca pe mine ma simpatizeaza multi baieti, eu nu sunt genul de fata care toata ziua are in cap doar baieti. Am iesit ieri cu niste fete din noua mea clasa cu care inca sunt prietena si a aparut si fata aia pe care nu o suport. Si tot ce au facut a fost sa vb despre ce baieti le plac lor. Plus ca ele au fumat si si-au luat bere ieri si eu nu voiam sa fiu vazuta cu ele pentru ca eu nu fumez si nu beau. Chiar daca le-asi spune in fata ce cred despre ele, asi ramane fara prietene. Cu fetele din fosta mea clasa ma vad foarte rar deoarece parinti lor sunt cam severi si nu le lasa in oras decat in weekend! Fundita!

1 răspuns:
| geosimi a răspuns:

Ai incercat ca sa faci si tu ceea ce afce ea? sau ar mai fi o solutie...de ce nu vorbesti cu ea sincer si deschis.