| SkorpieMik a întrebat:

Hello!
Voi pune o intrebare mai...anormala. Toti stim ca va veni ziua cand...stiti, ne ducem sus sau jos! Ce conceptie aveti despre moarte? Va e frica? Cat de tineri ca doriti/inchipuiti ca veti muri?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Despre moarte eu nu zic nimic nu mi-e frica deloc (cand omul moare simte o mica durere daca e si atat), eu cred ca voi muri pe la 50 si ceva nu stiu exact. Din cauza problemelor cardiace, daca stau singur si sunt trist apar probleme cu inima si voi avea infarct. Si medicul stie asta.

| Ciprian a răspuns:

Nu stiu cand voi muri sau cum, dar sincer nici nu ma intereseaza. Nu regret nimic, iar motto-ul meu este: ``Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima!``.

| lunarwolf a răspuns:

Tuturor ne e frica macar putin de moarte. Dar,de fapt,nu de moarte ne e noua frica,ci de necunoscut. Nu cunoastem ce se va intampla cu noi dupa moarte,deci ne panicam putin - totusi,are legatura cu soarta sufletului nostru,nu?
Imi imaginez moartea ca pe o noua etapa,un nou inceput - poate bun,poate prost.
Am putea muri in orice moment, chiar si in timp ce citesti ce am scris eu aici, poti muri. Niciodata nu se stie.thinking

| Mykidutza a răspuns:

.moarte este n lucru normal care putini oameni il asteapta intr-un fel sau altul. unii ii grabesc moartea prin sinuidere.normal imi este fika de moarte

| cipri1999 a răspuns:

Eu mi-as dori la pensie dar crezi ca asa o sa fie?
1%, desigur imi este frica sa mor poate chiar maine mor.
Cum ziceam cle mai mult imi doresc sa traiesc viata in plin si sa ma distrez cat timp am la 65 in sus poate ma gandesc la moarte. Dar tu cand crezi ca vei muri adica cand doresti?

A da cand ai zic acolo,, ne ducem sus sau jos!'' sus desigur pentru ca acolo toti vor dar majoritatea la cum sunt oameni jos.

Fundita ceva?