| floryroscata74 a întrebat:

voi ce spuneti? va este frica de moarte? va-ti gindit vreodata :cind va fi ziua aceea? cum voi muri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu are nici o frica de nimic e un om nebun. Nu ne e frica de moarte pentru ca nu stam sa meditam la asta. Dar daca stai sa te gandesti ca poti suferi o moarte cruda si suferinda atunci nu vad cum nu ne-ar fi frica de moarte. Da imi este frica de o moarta cruda si de o moarte care vine, cand inca mai ai de oferit atata lumii in care traiesti. As vrea sa mor de batranete daca se poatehappy

25 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tot ce stim e ca ne nastem pentru a muri, mai devreme sau mai tarziu ...nu vom sti niciodata cand...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Moartea e cel mai frumos moment al vietii. Atunci cand treci intr-o alta lume, in cea vesnica!
Desigur... Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine.
Frica? Da! Oricui ii este frica de necunoscut!

| BUBULINA a răspuns:

Daca te sti curat nu are de ce sa iti fie frica pentru ca vei fi alaturi de Dumnezeu
uite niste versuri de la o mel
Daca-am sa plec, nu voi regreta
Dincolo de moarte, cand toate-s departe
M-asteapta o viata ce-o doresc.

E viata mea!

Daca-am sa plec, in urma voi lasa
O viata in care, cu lacrimi amare,
Doream ne-ncetat sa nu fiu.

Caci nu-i viata mea...

Daca-am sa plec, Ma voi bucura
De-o viata in care, Isus este Soare,
Si lacrimi in ochi nu vor fi.

E vďata mea!

| inna a răspuns:

Nu imi e frica de moarte, cum imi e frica de viata...

| fabiola a răspuns:

Eu zic ca toti avem frica in fata mortii! In fata ei te vezi neputincios si fara de valoare...

| remus a răspuns:

Nu imi este frica de moarte, ci de vesnicia ei!

| ellene a răspuns:

De moarte in sine nu imi este frica...ma tem in schimb sa nu mor si peste cateva zile sa ma trezesc in sicriu; nu vreau sa ma gandesc la asa ceva...traiesc viata!

| FearNoEvil a răspuns:

Nu mi-e frica... pana la urma tot o sa vina. Sunt prea tanar si prea ocupat sa ma gandesc la moarte.

| cioco1tweety a răspuns:

Mie nu mi-e frica de moarte si cred ca nimanui n-ar trebui sa-i fie caci moartea e doar o alta parte a vietii.si cum multi spun ca exista viata si dincolo de moarte.de ce ne-ar fi frica? singurul lucru de care mi-e frica legat de viata si moarte e sa nu pierd clipe importante si momente pretioase ale vietii gandindu-ma la ce va fi dupa.adica sa nu stiu sa-mi traies prezentul fara a ma gandi la viitorhappy.versurile unei melodii spuneau: "ce va fi va fi"happy

| okei a răspuns:

Nu, nu imi este frica de moarte, nu imi este frica de avioane sau de chestii din astea. Unui prieten ii este frica de avion si ii spun mereu " Nene nu iti fie frica ca daca mori poti sa mori si la colt, iti cade o caramida in cap si mori, asa ca, capu sus si zbori ca o pasare ", Nu trebuie sa iti fie frica de asta, bucurate de viata cat o ai si exploateazo ca pe o mina de aur ce are numele tau pe ea. O zi buna!

| okei a răspuns:

Nu , nu imi este frica de moarte , nu imi este frica de avioane sau de chestii dastea. Unui prieten ii este frica de avion si ii spun mereu " Nene nu iti fie frica ca daca mori poti sa mori si la colt , iti cade o caramida in cap si mori , asa ca , capu sus si zbori ca o pasare " , Nu trebuie sa iti fie frica de asta , bucurate de viata cat o ai si exploateazo ca pe o mina de aur ce are numele tau pe ea . O zi buna !

| zuly a răspuns:

Mie, sincer, mi-e frica de viata.straight face

| LCD a răspuns:

Pregateste-te pentru ziua aia happy
e cel mai bine, sa fi sigura ca ajungi in rai

| Me,myself & I a răspuns:

Imi este putin frica si ma trec fiori cand ma gandesc, nu ma gandesc ca voi suferi eu ci ma gandesc la cei din jur, dar cel mai bine e sa ne vedem de viata ca daca am sta cu gandul numai la moarte n-am mai realiza nimic in viata

| blackkrose a răspuns:

Buna.nu. si nici nu vreau sa ma gndesc ...cand va fi timpul asta e.pana atunci traiesc viatabig grin

| floryroscata74 explică:

Mie imi este foarte frica ...adica, ma gindesc la momentul ala, la...sotul meu, la copil...cit or sa sufere...nu stiu imi este frica...asi dori sa mor de batrinete. dar moartea nu te intreaba

| EUUNURADUDINCRAIOVA a răspuns:

Nu imi e frica eu chiar vreau sa-l vad pe dumnezeu si n-am de ce sa ma sperii de moarte e ceva banal toti murim la fel cum toti ne nastem si dumnezeu este cel ce ne vegheaza deci nu imi e frica de moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi e frica de moarte ba chiar am fost la un pas de moarte, de exemplu eu stateam la o terasa si moartea la un pas de mine tragea o bere tongue ...si de murit nu poti muri asa usor mai ales ca nu te lasa rudele pana nu faci testamentul sau primesti pedeapsa capitala de inecat prin spanzurare sau impuscat pe scaunul electric ...sa aveti o moarte usoara byee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Frică de moarte?
De ce îți este frică nu scapi.
Suntem datori cu o moarte: fie ea fulgerătoare, după o lungă suferință medicală, etc.
Bucură-te de viață atât cât ești pe acest pământ.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca sunt aici, sunt cu voi.si nu ma lasati la greu nu-i asa? daca sunt dincolo sunt cu Dumnezeu.si am incredere in el. mie infiderent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai abia 32 de ani...de ce te gandesti la asta? Stii, daca nu ti-e teama de viata, de ce sa-ti fie de moarte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dumnezeu stie cite zile avem fiecare, nu stiu numam gindit dar sincer imi este frica de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice ca e frica de necunoscut.Desi viata asta e uneori de toata frumusetea cateodata nu as vrea sa mor, cel mai tare mi-e frica de singuratate, nu numai de acel necunoscut...si nu as vrea nici o moarte dureroasa dar ma repet... cel mai tare mi e frica ca raman singura intr un fel si ca ii "las in urma" pe prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Um...pai nu stiu daca e sa mor soarta se mai intampla si nimeni nu poate stii da de aia e viata mai tare... ceva mister si Bang! happy tongue

| InsertNameRightHere a răspuns:

Pai cand voi muri eu:cand afla tata de un 3 la matematica. Atunci pot zice ca mi-e frica de moarte laughing)