| catthshshshs a întrebat:

Help! Am un telefon Motorola si in urma cu cateva zile i-am luat o baterie noua Litiu-Ion. Cea veche ma tinea doar o zi si o aveam de vreo 3 ani.
Am incarcat bateria de vreo 4 ori si am descarcat-o complet inainte de incarcare, dar tot nu ma tine mai mult de o zi.
Ce se intampla? In urma cu cateva luni telefonul a avut o problema cu incarcarea de la un incarcator, l-am dus la reparat si i-a facut incarcarea pe direct!
Deci telefonul se incarca dar nu imi arata (display-ul nu imi arata corect, il inchid si il deschid dupa fiecare reincarcare ca sa vad nivelul bateriei)
E de vina bateria sau ce se intampla? Un sfat va rog happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi u atunci cand tel este incarcat pe direct acesta prim mai mult curent de cat este necesar aici apare o prb si se arde un integrat. incearca sa ti bateria la incarcat 12 ore timp de trei incari s-ar putea ca bateria sa nu fie formatata corespunzator. daca problema persista du-te la un depanator