| ViseColorate_4467 a întrebat:

Help me! am de rezolvat o problema la fizica in care imi cere sa aflu nr de kmoli, temperatura de echilibru si presiunea amestecului, avand in vedere ca mi se dau toate unitatile[p1, p2, v1, v2, t1, t1]. din cate stiu eu trebuie sa aplic legea generala a gazelor.ma poate ajuta careva? plscrying

1 răspuns:
| Vitalie a răspuns:

Bună.
Şcoala, ... şi cu toţii avem nevoie de ajutor. Îţi propun să intri pe www.matefizica.com , unde te aşteaptă mai mulţi profesori de matematică şi fizică.
Înregistrează-te şi postează problema ta în categoria potrivită şi vei primi în cel mai scurt timp sfaturi şi indicaţii.
Căutăm colaboratori, aşa că dacă te pricepi la matematică sau fizică, te aşteptăm.